[ad_1]

مشکل جستجو به دلیل قطع برق و کمبود تجهیزات سنگین
“هنوز هم افراد زیادی زیر آوار هستند”

پیوند_انتخابی
[마무주(인도네시아)=AP/뉴시스] در پانزدهم (به وقت محلی) ، تیم های امداد و نجات در تلاشند تا افراد مفقود شده را در محل زلزله در ماموجو ، جزیره سولاوسی ، اندونزی جستجو کنند. 2021.01.15

[서울=뉴시스] گزارشگر شین جئونگ-وین = به گزارش 9 نیوز به نقل از CNN ، در پانزدهم (به وقت محلی) حداقل 67 نفر در زمین لرزه ای به بزرگی 6.2 ریشتر در سولاوسی غربی ، اندونزی کشته و بیش از 800 نفر زخمی شدند. در شانزدهم سایر رسانه های خارجی مانند آسوشیتدپرس تعداد کشته شدگان را 46 نفر اعلام کردند.

به گفته مقامات محلی ، این زمین لرزه در ساعت 2:28 بامداد پانزدهم در نقطه ای در 36 کیلومتری جنوب ماموجو ، سولاوسی رخ داده است. عمق مرکز زمین لرزه 18.4 کیلومتر است که کم است.

صدها ساختمان در این زمین لرزه فرو ریخته و مردم در زیر آوار خرد شدند.

37 نفر در ماموجو ، شمال مرکز کانون زلزله و 9 نفر در ماگن ، 200 کیلومتری جنوب کشته شدند.

به گفته یک تیم جستجوی محلی هزاران نفر تخلیه شده اند ، اما هنوز هم شناخته شده است که بسیاری از آنها در زیر آوار گیر افتاده اند و انتظار می رود خسارات بیشتر افزایش یابد.

بیش از 800 نفر زخمی شدند. مقامات محلی گفتند: در این زمین لرزه حداقل 189 نفر به شدت زخمی و 637 نفر زخمی شدند.

علاوه بر این ، سه زمین لغزش در جاده اصلی متصل به ماموجو و مگنی جاده را قطع کرده و جستجوی مفقود شدگان به دلیل قطع برق و کمبود تجهیزات سنگین دشوار است.

همچنین با ادامه لرزه ها ، از جمله زمین لرزه ای به بزرگی 5.0 ریشتر ، نگرانی هایی در مورد خسارات اضافی وجود دارد.

اندونزی در منطقه به اصطلاح “حلقه آتش” زنان و زایمان در منطقه اقیانوس آرام واقع شده است ، جایی که فعالیت لرزه ای در آن فعال است.

در 26 دسامبر 2004 ، زمین لرزه و سونامی به بزرگی 9.1 ریشتر در سواحل سوماترا باعث کشته شدن 170000 نفر فقط در سوماترا شد. علاوه بر کشورهای همسایه ، بیش از 220،000 نفر کشته شده اند. در 28 سپتامبر 2018 ، بیش از 4300 نفر در زلزله 7.5 ریشتری و سونامی در پالو ، سولاوسی کشته یا ناپدید شدند.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *