[ad_1]

معترضین “اگر ساکت بمانید ، وضعیت برای همیشه ادامه خواهد یافت … هفته آینده دوباره اعتراض خواهد کرد”

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스]پلیس روسیه معترضی را که در اعتراض به خواستگاری آزادی الکسی ناوالنی رهبر مخالف در میدان پوشگین مسکو در برف برفی در روز 23 (به وقت محلی) شرکت کرده بود ، دستگیر کرد. چهره معترض دستگیر شده خونین است. در آن روز اعتراضاتی در شهرهای بزرگ روسیه برگزار شد و خواستار آزادی ناوالنی در سرمای منفی 50 درجه سانتیگراد شد و 3،454 معترض توسط پلیس دستگیر شدند. همسر نوالی جولیا نیز دستگیر شد. 2021.1.24

[모스크바=AP/뉴시스]گزارشگر یو سه جین = پلیس روسیه بیش از 3400 معترض را كه در سراسر روسیه معترض بودند و خواستار آزادی الکسی ناوالنی ، بزرگترین دشمن روسیه بودند ، دستگیر كرد ، با وجود سرمای شدید منفی 50 درجه در 23 (به وقت محلی).

تظاهرات در شهرهای بزرگ روسیه از جمله مسکو و سن پترزبورگ نشان داده است که نفوذ ناوالنی تا چه اندازه گسترده بوده است.

در مسکو ، حدود 15000 تظاهرکننده در اطراف میدان پوشکین جمع شدند و حدود 1 کیلومتر در خیابان راهپیمایی کردند و باعث درگیری با پلیس شدند. معترضین در شورشهای کلاه ایمنی به اتوبوس های پلیس و کامیون های بازداشت پلیس منتقل شدند که برخی از آنها با چوب های پلیس مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

این اعتراضات در همان روز از یوژنو-ساخالینسک در ساخالین ، شمال ژاپن تا یاکوتسک در شرق سیبری انجام شد ، جایی که دما به منفی 50 درجه سانتیگراد می رسید و شهرهای اروپایی در غرب روسیه ، که جمعیت زیادی جمع شده بودند.

آندره گورکیوف ، که در تظاهرات در مسکو شرکت کرد ، گفت: “اوضاع بدتر و بدتر می شود. این کاملا غیرقانونی است. اگر ساکت بمانیم ، این وضعیت برای همیشه ادامه خواهد یافت.”

OVD-Info ، که دستگیری زندانیان سیاسی را کنترل می کند ، گفت که 3،454 معترض در حدود 90 شهر از جمله 941 نفر در مسکو و بیش از 350 نفر در سن پترزبورگ دستگیر شده اند. پلیس روسیه تعداد دستگیری ها را فاش نکرد.

حامیان ناوالنی پیش بینی می کنند که با وجود این دستگیری های گسترده ، آخر هفته آینده آنها دوباره اعتراض خواهند کرد.

ناوالنی پس از بازگشت به مسکو در روز هفدهم ، پس از پنج ماه تحت درمان در آلمان ، پس از اعتیاد به یک عامل عصبی دستگیر شد. روسیه ادعاهای مسمومیت مقامات را رد می کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوزیس [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *