[ad_1]

سخنگوی وزارت امور خارجه “مسدود کردن حساب رئیس دولت ، انفجار هسته ای در فضای مجازی”
حساب ترامپ در پی “حادثه سدانگ” مانند توییتر و فیس بوک مسدود شده است
انتقاد از سو abuse استفاده از قدرت در شرکت های فناوری

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ. 20/8/2020

[런던=뉴시스] خبرنگار جی یی لی = وزارت امور خارجه روسیه از تعلیق حساب های رسانه های اجتماعی (SNS) ایالات متحده از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرد و آن را “پاکسازی” و اقدامی برای تضعیف ارزش های دموکراتیک دانست که توسط غرب تأکید شده است.

به گزارش تس نیوز ، ماریا زاخارووا وزیر امور خارجه روسیه روز چهاردهم (به وقت محلی) در فیس بوک گفت که “تصمیم بسترهای اینترنتی آمریکایی برای مسدود کردن حساب رئیس دولت را می توان با انفجار هسته ای در فضای مجازی مقایسه کرد.” او پافشاری کرد.

سخنگوی زاخارووا گفت: “ارزش های دموکراتیک مورد ادعای جوامع غربی آسیب دیده است.”

شرکت های بزرگ رسانه های اجتماعی ایالات متحده ، از جمله توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام و یوتیوب ، به دنبال حمله هفته گذشته معترضین به حمایت از ترامپ در پایتخت آمریکا حساب رئیس جمهور ترامپ را به حالت تعلیق درآوردند.

این به این دلیل است که پست رئیس جمهور ترامپ می تواند خشونت بیشتر ایجاد کند و روندهای دموکراتیک را تضعیف کند.

روز ششم ، طرفداران ترامپ با حمله به پایتخت آمریكا گفتند كه آنها مانع از تأیید نتایج انتخابات كنگره آمریكا می شوند. در آن زمان معترضین و پلیس با یکدیگر درگیر شدند و در نتیجه پنج نفر کشته و ده ها نفر دستگیر شدند.

اگرچه “نظریه پاسخگویی” در مورد وضعیت کنگره قوی است ، اما برخی از صداها نگران سو استفاده از قدرت توسط شرکت های بزرگ فناوری هستند.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان گفته است که دخالت در حقوق اساسی ، مانند آزادی بیان ، باید در یک چارچوب قانونی انجام شود و تصمیم گیری شرکت ها نیست.

وزیر دارایی فرانسه ، برونو ریمیر گفت مسئولیت اجرای این مقررات به عهده دولت است نه الیگارشی دیجیتال “(چندین قدرت حاکم بر انحصارطلب) ، با اشاره به اینکه شرکت های بزرگ فناوری تهدیدهایی برای دموکراسی هستند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *