[ad_1]

به گزارش اسپوتنیک ، رهبران G7 در بیانیه مطبوعاتی گفتند كه رهبران G7 متعهد می شوند كه در جلسه امروز كورن وال خود (شنبه) از تمام منابع خود استفاده كنند تا از بروز همه گیری جدید جهانی جلوگیری كنند. انتظار می رود که کشورهای مهم دموکراتیک جهان در مورد بیانیه خلیج کارائیب ، بیانیه ای تاریخی در یک تعهد مشخص برای جلوگیری از هرگونه آسیب انسانی و اقتصادی مکرر ناشی از ویروس کرونا ، توافق کنند.

این اعلامیه شامل تعهداتی برای کاهش قابل توجه زمان لازم برای تولید و اجازه واکسن ها ، معالجه ها و معاینات برای هر بیماری آینده زیر 100 روز است. این اعلامیه همچنین شامل اهدافی برای تقویت ردیابی بیماری جهانی و ظرفیت توالی ژنتیکی و همچنین وعده سازمان بهداشت جهانی برای بهبود و تقویت آن است.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون امروز در توئیتر نوشت: “اعلامیه خلیج فارس یک لحظه باشکوه و تاریخی برای همه ما است.” بر اساس این توافق نامه ، دموکراسی های برجسته جهان متعهد شده اند که از تکرار همه گیری جهانی جلوگیری کرده و اطمینان حاصل کنند که تخریب ناشی از Covid-19 هرگز تکرار نخواهد شد.

اجلاس سه روزه جی 7 روز جمعه در کورن وال انگلیس آغاز شد. در افتتاحیه اولین جلسه ، بوریس جانسون گفت که جامعه جهانی باید از اپیدمی Covid-19 “درس بگیرد” و آمادگی و انعطاف پذیری را تقویت کند.

به گفته دولت انگلیس ، انتظار می رود رهبران گروه هفت بر سر یک میلیارد دوز واکسن Covid-19 برای کشورهای کم درآمد در اجلاس کاربین خلیج توافق کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *