[ad_1]

پیوند_انتخابی
[베이징=AP/뉴시스]در 24 سپتامبر سال گذشته ، واکسن کارخانه ای جدیدی علیه ویروس کرونا (Corona 19) ، ساخته شده توسط این شرکت ، در کارخانه Sinobaeksa در پکن ، چین به نمایش درآمد. یک مطالعه نشان داد که واکسن جدید ویروس کرونا (Corona 19) ، که توسط شرکت سینوواک چین تولید شده ، 50.4٪ اثر بخشی را در یک آزمایش بالینی در برزیل نشان می دهد ، که بسیار دور از گزارش اولیه است. 2021.1.13

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = چین واکسیناسیون را علیه عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) جدید از ایالات متحده آغاز کرده است.

در تاریخ پانزدهم ، رسانه دولتی چین Global Times مقاله ای را ارسال کرد و بیان داشت که “متخصصان بهداشت چینی پس از مرگ پیرمردی در نروژ از واکسن پیام رسان ریبونوکلئیک Pfizer (mRNA) متوقف شده اند. همان روز سرمقاله ای منتشر شد که در آن آمده بود ، “چرا رسانه های آمریکایی در مورد مرگ واکسن Pfizer ساکت هستند؟

گلوبال تایمز گزارش داده است كه متخصصان بهداشت چینی از 23 سالمند نروژی خواسته اند كه پس از مرگ پس از دریافت واكسن Pfizer ، واكسن مبتنی بر COVID-19 mRNA تولید شده توسط Pfizer و دیگران را به دلایل ایمنی متوقف كنند.

همه متوفیان افراد مسن بالای 80 سال بودند که در خانه سالمندان پذیرفته شدند. مقامات بهداشتی نروژ گفتند ، این مطالعه که در آن Pfizer برای استفاده اضطراری از واکسن تأیید شده است ، به ندرت شامل بزرگسالان 85 ساله یا بالاتر است. اطلاعات کمی در مورد تأثیر عوارض جانبی روی این گروه های سنی شناخته شده است. با این حال ، وی گفت که تخمین زده می شود شبیه بزرگسالان بالای 65 سال باشد.

رسانه ها به یک متخصص ایمونولوژی مراجعه کردند که خواست نامش فاش نشود و گفت که واکسن mRNA با سرعت تولید شده است ، هرگز در مقیاس وسیع برای جلوگیری از بیماری های عفونی استفاده نشده است و ایمنی آن به اندازه کافی تأیید نشده است که در مقیاس وسیع استفاده شود. مقیاس در بدن انسان. 19 اصرار دارد که واکسن قطع شود.

یانگ زن چو ، متخصص ویروس شناسی در دانشگاه ووهان در چین ، به گلوبال تایمز گفت: “اگر حادثه مرگبار ناشی از واکسن باشد ، نشان می دهد که اثربخشی واکسن mRNA آنچنان که انتظار می رود نیست.”

وی همچنین گفت: “اطمینان کامل از ایمنی واکسن دشوار است زیرا مواد سمی می توانند در فرآیند واکسیناسیون واکسن کرونا 19 و بر اساس mRNA تشکیل شوند.”

گلوبال تایمز در سرمقاله ای اصرار داشت که بلافاصله خبر از مرگ تلقیح سالمندان در نروژ ، مطابق توافق رسانه های جمعی انگلیسی زبان ، نداد و ادعا کرد که رسانه های اصلی در ایالات متحده و انگلیس مرگ آنها را کم اهمیت جلوه می دهند.

رسانه های انگلیسی-آمریکایی عمدا خطر واکسن mRNA را دست کم گرفتند. از طرف دیگر ، واکسن کرونا 19 ، ساخته شده در چین ، متهم شد که سعی کرده با ارائه سریع اخبار منفی بر افکار عمومی تأثیر بگذارد.

هنگامی که نتایج گزارش شده از آزمایش بالینی برزیل در مورد Sinovac ، واکسن چینی Corona 19 منفی گزارش شد ، زمانی که مرگ یک برزیلی که در آزمایش بالینی شرکت کرده بود به طور گسترده گزارش شد و بعداً ثابت شد که مرگ مربوط به واکسن نیست ، که او توجه نکرد.

این رسانه ادعا می کند که همه واکسن های کرونا 19 به سرعت تولید شده اند ، اما برای مقایسه ، واکسن های مبتنی بر غیرفعال سازی چینی که مدت هاست مورد استفاده و اثبات قرار گرفته اند ، ایمن تر از واکسن های مبتنی بر mRNA هستند که فناوری های جدید هستند.

گلوبال تایمز گفت برخی از رسانه های مهم در منطقه انگلیس و آمریکا پیشگام برچسب گذاری های سیاسی و ژئوپلیتیکی واکسن های مبتنی بر علم هستند و چین از حملات مضاعف آنها عقب نشینی نخواهد کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.