[ad_1]

پیوند_انتخابی
[두바이/AP=뉴시스] بمب افکن استراتژیک ارتش آمریکا B-52 در حال پرواز با یک جنگنده F-15 نیروی هوایی سلطنتی سعودی در مأموریتی در خاورمیانه در تاریخ 27 (به وقت محلی) (عکس ارائه شده توسط ارتش ایالات متحده)

[두바이/AP=뉴시스] خبرنگار کیم هی کیونگ = B-52 ، نماینده بمب افکن استراتژیک ارتش ایالات متحده ، در تاریخ 27 (به وقت محلی) در خاورمیانه پرتاب شد. این اولین بار است که از زمان تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، B-52 در خاورمیانه ظاهر می شود.

به گزارش آسوشیتدپرس ، ارتش آمریكا در میان تنشهای فزاینده با ایران “برای جلوگیری از یك حمله بالقوه” یك هواپیمای B-52 را به هوا خاورمیانه شلیك كرد.

B-52 صبح امروز از پایگاه نیروی هوایی در Boxdale ، لوئیزیانا خارج شد و از خلیج فارس و عربستان عبور کرد.

فرماندهی مرکزی آمریکا که صلاحیت خاورمیانه را در اختیار دارد ، عکسی از بمب افکن را که در کنار جنگنده F-15 متعلق به نیروی هوایی سلطنتی سعودی در حال پرواز است منتشر کرد.

فرماندهی مرکزی در بیانیه ای از ایران نام نبرد ، اما گفت این پرواز “برای نشان دادن تعهد ایالات متحده به امنیت منطقه ای” بوده است.

این سومین بار است که ارتش آمریکا با کمک B-52 تظاهرات مسلحانه ای را در ایران انجام می دهد.

ایالات متحده و ایران با خروج یک جانبه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا از توافق هسته ای (JCPOA ، امضا شده توسط ایران با جامعه بین المللی در سال 2018 ، گفت: ایران مخفیانه در حال تولید موشک های هسته ای است) ، وخیم تر شدند.

رئیس جمهور بایدن بارها وعده داده است که اگر ایران به حدود مذاکرات در مورد برنامه هسته ای خود پایبند باشد ، به توافق هسته ای ایران بازگشت.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *