[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از اسپوتنیک ، کاخ سفید دولت کوبا را به دلیل سرکوب معترضان در بحران اقتصادی این کشور محکوم کرد و حتی تهدید به تحریم مقامات کوبا در روز سه شنبه کرد. جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا هفته گذشته گفت كه واشنگتن به آمریكایی ها اجازه نمی دهد برای نزدیكان خود در كوبا پول ارسال كنند.

کارلوس لازو ، رهبر گروه فعال کوبایی-آمریکایی گفت: “ما در اعتراض به تحریم ها 2000 کیلومتر از میامی به واشنگتن در حال حرکت هستیم.” در این سفر ، ما با هر آمریکایی که می توانیم ارتباط برقرار کرده و صحبت خواهیم کرد.

تحریم های آمریکا علیه تجارت با کوبا به انقلاب کمونیستی کوبا در اواخر دهه 1950 برمی گردد و حداقل شامل شش قانون مختلف ایالات متحده است. باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده گامهایی را برای عادی سازی روابط دوجانبه با کوبا برداشته است ، اما از زمان روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، این سیاست تغییر چشمگیری کرده است.

لازو گفت: “بیشتر این مقررات به کل مردم کوبا آسیب رسانده است.” به عنوان مثال ، در دو سال گذشته ، دولت ترامپ تحریم هایی را اعمال کرده یا به مردم کوبا آسیب رسانده است.

وی دونالد ترامپ را به متوقف کردن برنامه هایی که به کوبایی های ایالات متحده اجازه می دهد برای بستگان خود در کوبا پول بفرستند متهم کرد.

لازو گفت: “حتی سفارت آمریکا در هاوانا بسته است و در حال حاضر ، اگر افراد می خواهند ویزا بگیرند و با خانواده خود ملاقات كنند ، برای گرفتن ویزا مجبورند به كشورهای دیگر با مشكلات بروند.”

لازو 56 ساله در کوبا متولد شده و نیمی از عمر خود را در این کشور گذرانده است.

وی گفت: “من پس از اولین تلاش ناموفق خود برای فرار به ایالات متحده در زندان بودم و پس از تلاش دومم در اواخر دهه 1980 به فلوریدا آمدم.”

پیشکسوت ارتش آمریکا در جنگ عراق افزود: اگرچه اختلافاتی با دولت کوبا دارم اما از مردم کوبا حمایت می کنم.

وی گفت: “من شاهد تمام درد و رنج هایی بوده ام که این تحریم ها طی سالهای گذشته برای خانواده های کوبایی ایجاد کرده است.” هدف از این تحریم ها سرنگونی دولت کوبا بود ، اما اقدامات انجام شده بر اساس این تحریم ها فقط به مردم بی گناه کوبا آسیب می رساند. من سالها شاهد این موضوع بوده ام.

در واقع ، این فعالان تحریم ها را یکی از دلایل اصلی اعتراضات اخیر در کوبا می دانند.

لازو گفت: “من فکر می کنم این واقعیت که این تحریم ها باعث ناامیدی و گرسنگی مردم کوبا شده این اعتراضات را تشدید کرده است.” مردم از این تحریم ها بی پناه هستند و به خیابانها ریخته اند زیرا غذا و دارو ندارند.

وی تأکید کرد که لغو تحریم ها به آمریکایی ها این امکان را می دهد تا واقعاً از مردم کوبا حمایت کنند.

لازو درباره این تجمع گفت: “ما از حمایت بسیاری از آمریکایی ها برخوردار هستیم که این تحریم ها را غیرانسانی و غیرمنصفانه می دانند.” گروه شش نفره فعال کوبایی-آمریکایی ما هر روز حدود 60 مایل پیاده روی می کنیم.

وی گفت: “ما به کلیساها ، سازمان ها و جوامع محلی می رویم و نظرات خود را در مورد این تحریم ها بیان می کنیم.” ما در حال حاضر از شهرهای زیادی عبور کرده ایم ، از جمله اورلاندو ، جکسونویل و آتلانتا. در کارولینای شمالی توانستیم با اعضای مجلس سنای ایالت ملاقات کنیم. ما در تلاشیم با سازمان های مختلف ، افراد با پیشینه های مختلف ، دموکرات ها ، جمهوری خواهان ، پیشکسوتان و صلح طلبان مذاکره کنیم.

وی گفت: “وقتی به واشنگتن می رسیم ، قصد داریم راهپیمایی مسالمت آمیزی را مقابل كاخ سفید برگزار كنیم و بایدن را با 26000 امضا ارسال كنیم و از او بخواهیم تحریم ها را لغو كند.” ما در طول راه از طرف پلیس با مشکلی روبرو نشده ایم ، اما هشدارهایی از جمله تهدید به مرگ را از طرف آمریکایی های کوبایی دریافت کرده ایم که مخالف تلاش های ما هستند.

برخی سعی کردند اعضای گروه را رانندگی کنند ، در حالی که برخی مخالفان پیام های تهدیدآمیزی را به اینترنت متهم کردند و آنها را به همکاری با کمونیست ها متهم کردند.

لازو تأکید کرد که این ادعاها بی اساس است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.