[ad_1]

“تصمیم استیضاح پس از ترک کاخ سفید ، قانون اساسی

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스] در نوزدهم (به وقت محلی) ، سناتور جمهوری خواه میت رامنی در جلسه استماع نامزد وزیر کشور س forالی پرسید. 25/21 2021.

[서울=뉴시스] میت رامنی ، سناتور جمهوری خواه آمریکایی گفته است که ادامه روند استیضاح پس از استعفای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، قانونی است.

در روز 24 (به وقت محلی) سخنگوی رامنی در مصاحبه با CNN گفت: “من به وکلا در هر دو طرف گوش خواهم داد ، اما فکر می کنم کاملاً واضح است که تجربه (استیضاح پس از بازنشستگی) اساسی است.”

وی گفت: حتی اگر کسی دفتر کاخ سفید را ترک کند و روند استیضاح را انجام دهد ، این دیدگاه که قانون اساسی است از نظر قانونی رایج است.

“آنچه ما دیدیم ، یعنی. فکر می کنم تحریک به جنگ داخلی جرم احتمالی استیضاح است. ”

نماینده رامنی چهره اصلی علیه ترامپ در حزب جمهوریخواه است. وی از رئیس جمهور سابق ترامپ به دلیل تحریک معترضان در رابطه با حمله به کنگره طرفداران رئیس جمهور سابق ترامپ در روز ششم انتقاد کرد.

پیش از این ، مجلس نمایندگان در سیزدهم ، هفت روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ ، لایحه استیضاح را تصویب کرد. همه 222 دموکرات ، اکثر مجلس نمایندگان و 10 جمهوری خواه با این توافق نظر داشتند.

قرار است سنا دادگاه های استیضاح را از 8 فوریه آغاز کند.

در روند استیضاح سنا ، رئیس جمهور سابق ترامپ محکوم شد و 67 نفر باید به استیضاح نهایی رای دهند. با فرض موافقت همه 50 سناتور دموکرات ، 17 سناتور جمهوری خواه باید به آن بپیوندند.

تجزیه و تحلیل نشان می دهد که استیضاح رئیس جمهور که به دوره خود پایان داده است ، جلوگیری از به چالش کشیدن ترامپ برای انتخاب مجدد وی در سال 2024 است.

برخی از سناتورهای جمهوری خواه از جمله تام كوتن ، جانی ارنست و راجر مارشال گفته اند كه محكوم كردن رئیس جمهور سابق ترامپ به استیضاح پس از خروج از كاخ سفید ، خلاف قانون اساسی است.

طبق گزارش CNN ، قانون اساسی استیضاح رئیس جمهور پیشین را مشخص نکرده است. آژانس تحقیقاتی کنگره آمریکا (CRS) در تاریخ 15 ام گفت که اکثر محققان معتقدند که کنگره قدرت محکوم کردن روند استیضاح رئیس جمهور سابق را دارد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز نیوز@newsis.com

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *