[ad_1]

بیش از مبلغ سفارش برای 8 سال از تاسیس آن
رابین هود ، توقف بازی 4 هفته محدود است

پیوند_انتخابی
[뉴욕=AP/뉴시스] خرده فروش بازی های ویدیویی فروشگاه GameStop در نیویورک ، ایالات متحده آمریکا در تاریخ 28 ژانویه (به وقت محلی). 02/2021

[서울=뉴시스] خبرنگار Nambitnara = رابین هود ، یک پلت فرم معاملات سهام آنلاین ، 2.4 میلیارد دلار (حدود 2.6 تریلیون دلار) از سرمایه گذاران جذب کرده است. رابین هود (برنامه) برنامه مورد علاقه سرمایه گذاران مورچه آمریکایی است که به فروش کوتاه اعلام جنگ کرده اند.

در تاریخ اول (به وقت محلی) وال استریت ژورنال (WSJ) به نقل از منابع گزارش داد. یک روز می گذرد که سرمایه گذاران برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد در معاملات سهام از جمله GameStop تصمیم به سرمایه گذاری 1 میلیارد دلار (حدود 1.1 تریلیون دلار) گرفتند.

بر این اساس ، رابین هود از بیست و هشتم ماه گذشته 3.4 میلیارد دلار (حدود 3.8 تریلیون وون) جمع آوری کرده است. این مبلغ بیشتر از مبلغ خریداری شده در هشت سال از زمان تأسیس آن در سال 2013 است.

GameStop با 225 دلار بسته شد ، یعنی 30٪ کمتر از آن روز. در مقایسه با 20 دلار ابتدای سال ، هنوز 15 برابر بیشتر است. قیمت سهام AMC Entertainment Holdings که به میدان نبرد بین سرمایه گذاران فردی و نیروهای فروش کوتاه مدت وال استریت در کنار GameStop تبدیل شده است ، امسال بیش از 500 درصد جهش داشته است.

با جهش قیمت سهام به این ترتیب ، خانه تصفیه مرکزی (تهاتر) که معاملات را انجام می داد ، از رابین هود خواست که سپرده اجباری خود را افزایش دهد.

وقتی سرمایه گذاران یک معامله سهام را می بندند ، حدود دو روز طول می کشد تا سهام با پول نقد مبادله شود. کارگزارانی مانند رابین هود برای جلوگیری از ایجاد اختلال موظفند سپرده های اجباری را در خانه تسویه حساب بگذارند.

آژانس سپرده گذاری مرکزی و تهاتر (DTCC) ، که اداره تصفیه خانه را مدیریت می کند ، نگران خسارت بود ، بنابراین شرکت کارگزاری بودجه بیشتری را تأمین کرد.

رابین هود خرید ده ها سهام از جمله GameStop را در تاریخ 28 ماه گذشته ممنوع کرد.

در حال حاضر ، محدودیت های تجاری از 50 به 8 کاهش یافته است. در ابتدای بازار ، محدودیت خرید سهام GameStop 1 هفته بود ، اما به 4 هفته افزایش یافت. افرادی که بیش از 20 سهام GameStop در اختیار دارند نمی توانند سهام اضافی خریداری کنند.

در مورد اتهام محدود کردن معاملات برای جلوگیری از ضرر وجوه تامینی که با فروش کوتاه فروخته می شود ، خون تنب ، مدیرعامل رابین هود ، “تئوری توطئه” را رد کرد. توضیح داده شده است که او چنین اقداماتی را انجام داده زیرا توانایی پرداخت ودیعه را ندارد.

تنب روز قبل گفته بود که اتاق تصفیه خانه درخواست جمع آوری 3 میلیارد دلار کرده است که این مبلغ بیش از حد معمول است.

WSJ گفت ، به دلیل محدودیت های معامله ، میزان وثیقه ای که رابین هود باید ایجاد کند به 700 میلیون دلار کاهش یافته است.

فروش کوتاه یک روش سرمایه گذاری است که در آن سهامی بدون نگهداری سهام قرض می شود و فروخته می شود و سپس با قیمت کمتری خریداری و پرداخت می شود. نیروهای فروش کوتاه فقط در صورت افت قیمت سهام سود می برند.

سرمایه گذاران خرده فروشی در اطراف جامعه آنلاین Reddit جمع شده اند تا سهام خود را به شدت از خرده فروش بازی های ویدیویی GameStop خریداری کنند تا قیمت سهام را افزایش دهند. نیروهای فروش کوتاه مدت ، که شرط بندی می کنند روی کاهش قیمت سهام GameStop ، تریلیون ها ضرر کرده اند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *