[ad_1]

“در صورت تأیید کارشناسان مشکلی نیست”
واکسن روسی همچنان در مورد ایمنی و کارآیی بحث می کند

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스] واکسن روسی Sputnik V Corona 19. 2020 8.12

[서울=뉴시스]خبرنگار جی-یی لی = رئیس جمهور چک ، میلوس زمن ادعا می کند که واکسن جدید روسی علیه عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) نیز قابل اعتماد است و پس از یک پروسه غربالگری استفاده می شود.

به گزارش اسپوتنیک نیوز ، رئیس جمهور زمن در مصاحبه ای با رادیو محلی در سی و یکم (به وقت محلی) گفت که واکسیناسیون روسی “اسپوتنیک” این است “مهم نیست که آیا متخصصان در اینجا تصمیم به استفاده از واکسن بگیرند.”

رئیس جمهور زمان گفت: “این بهتر از این است كه بگذاریم مردم در اثر كمبود واكسن بمیرند.”

وی خاطرنشان کرد که تخمین زده می شود 150 نفر در روز از کرونا 19 در جمهوری چک می میرند ، که برابر با جمعیت شهرهای کوچک جمهوری چک است.

رئیس جمهور زمن توضیح داد که مجارستان در حال واکسیناسیون علیه روسیه است.

روسیه Sputnik V را در اوت سال گذشته به عنوان اولین واکسن جهان علیه COVID-19 تأیید کرد. با این حال ، قبل از اتمام آخرین آزمایش بالینی فاز 3 ، یک بحث و جدال درباره ایمنی و اثر بخشی بوجود آمد.

انستیتوی ملی میکروبیولوژی بیماری های عفونی در گامالئا ، وزارت بهداشت روسیه ، که این واکسن را تولید کرده است ، گفت که این اثر پیشگیری کننده 91.4٪ در آزمایش بالینی مرحله 3 در اواسط دسامبر دارد.

اسپوتنیک V توسط روسیه ، بلاروس ، آرژانتین ، الجزایر ، فلسطین ، صربستان و بولیوی نمایندگی می شود. مجارستان فقط واکسن را در ژانویه بدون عبور از اتحادیه اروپا تصویب کرد.

روسیه در دسامبر سال گذشته از طریق صندوق سرمایه گذاری مستقیم مستقل روسیه (RDIF) ، که از تولید واکسن حمایت می کرد ، درخواست استفاده اضطراری از Sputnik V در اتحادیه اروپا را ارائه داد. اتحادیه اروپا تأکید کرد که برای تأیید واکسن ، باید از استانداردهای کیفیت اتحادیه اروپا برخوردار باشد.

اتحادیه اروپا واکسیناسیون را در 27 کشور عضو آغاز کرد ، از اواخر دسامبر با تأیید واکسن COVID-19 ، که توسط شرکت های دارویی Pfizer و Bioentech آلمان تولید شده است ، شروع می شود. با این حال ، انتقادهایی وجود دارد که به دلیل کمبود واکسن و آماده سازی ناکافی ، واکسیناسیون کند است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.