[ad_1]

در سی و چهارمین مجمع عمومی اتحادیه آفریقا (AU) در تاریخ ششم
در مورد موضوعات مشترک مانند ویروس کرونا آفریقا بحث کنید

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] تصویر ماهواره ای از سد بزرگ اتیوپی اتیوپی ، اتیوپی ، گرفته شده در 28 ژوئیه سال 2020 و بهره برداری از آن.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rie = عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در سی و چهارمین مجمع عمومی اتحادیه آفریقا (AU) ، که در 6 (به وقت محلی) افتتاح شد ، اختلاف در مورد سد بزرگ رنسانس اتیوپی (GERB) در نیل با تلاشهای میانجیگری AU به توافق رسید و اظهار داشت كه اطمینان دارد.

در اجلاس عمومی دو روزه در قاهره مواردی مانند اصلاحات سازمانی اتحادیه اروپا ، پاسخ مشترک کشورهای عضو به گسترش تاج 19 در آفریقا ، انتخابات و انتخابات کمیته اجرایی اتحادیه اروپا و رهبری مورد بحث قرار خواهد گرفت.

سخنگوی مصری ، بسام رادی ، گفت: جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) ، که به عنوان رئیس آفریقای جنوبی ، که به دلیل پایان یافتن دوره مأموریت خود بازنشسته می شود ، مسئولیت خود را به دست می گیرد ، در این اجلاس به قدرت رسید. رئیس جمهور السی گفته است که وی معتقد است توافق نامه جدیدی صادر خواهد شد که حق مصر را برای استفاده از آبهای رود نیل از طریق داوری توسط اتحادیه اروپا ، به رهبری رئیس جمهور DRC تضمین می کند.

وی همچنین به سیریل لامافوسا ، رئیس جمهور آفریقای جنوبی که از مقام ریاست جمهوری کناره گیری کرده است ، گفت که درگیری ها و منافع اتیوپی ، سودان و مصر را در طی فرآیند نمک زدایی در مخزن نیل درک کند. “من از تلاش من سپاسگزارم.

سه کشور سد نیل ، از جمله مصر ، سالهاست که در تلاشند اختلافات حقوقی و فنی در مورد پر کردن سدهای GERB با داوری AU را کاهش دهند ، اما هنوز به توافق نرسیده اند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]om

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *