[ad_1]

در مصاحبه با فایننشال تایمز
“یک میلیارد زلوتی در روز از دست می رفت (حدود 2949 میلیارد وون)”

پیوند_انتخابی
[바르샤바=AP/뉴시스] رئیس جمهور لهستان ، آندره دودا در 24 اکتبر سال گذشته اعلام کرد که وی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا ویروس جدید تأیید شده است (کرونا 19). این عکس رئیس جمهور دودا را نشان می دهد که در ماه اوت گذشته در پارلمان ورشو سخنرانی می کند. 24 اکتبر 2020

[서울=뉴시스] خبرنگار چا می ری (Anjay Duda) رئیس جمهور لهستان گفت که تأخیر در تحویل واکسن COVID-19 به Pfizer-Bioentech باعث شده است که دولت لهستان برای جلوگیری از شیوع کرونا 19 ضربه مالی بزرگی را در بخش قرنطینه متحمل شود. ، طبق Financial Times ”در تاریخ 25. گزارش شده است.

پرزیدنت دودا در مصاحبه با این روزنامه گفت كه اختلال در تأمین واكسن Pfizer برای همه كشورهایی كه این واكسن را رزرو كرده اند مشكلی است ، اما به ویژه برای جنبه مالی مضر است.

خسارات قرنطینه ای COVID-19 لهستان ، که توسط رئیس جمهور دودا تخمین زده شده است ، روزانه به 1 میلیارد زلوتی (29،488.5 میلیارد درآمد کسب شده) می رسد.

فایزر در 15 ژانویه اعلام کرد که به دلیل گسترش پایگاه تولید واکسن در پورس ، بلژیک و گسترش برای پاسخگویی به تقاضای آینده که به سرعت در حال رشد است ، عرضه خود را در اروپا به طور موقت کاهش خواهد داد.

آلمان و ایتالیا قبلاً با پیش بینی واکنش قضایی به تصمیم فایزر به شدت مخالف بودند. سخنگوی دولت مستمری بگیر لهستانی پیوتر نیز در تاریخ 22 اعلام کرد که در صورت عدم تحویل به موقع سفارش واکسن توسط Pfizer ، رسیدگی قانونی را بررسی خواهد کرد. وی افزود که انتظار دارد Pfizer به قول های خود عمل کند.

یکی دیگر از تولیدکنندگان واکسن ، AstraZeneca ، از انگلستان ، قبلاً از اتحادیه اروپا هزینه دریافت کرده است اما موفق به تحویل واکسن به درستی نشده است و واکنش شدید دولت اتحادیه اروپا را برانگیخته است.

آژانس دارویی اروپا (EMA) یک جدول زمانی را برای آشکار کردن تصمیم نهایی در مورد تایید واکسن AstraZeneca در بازار در تاریخ 22 تعیین کرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *