[ad_1]

“از دنیا بخواهید به توافق هسته ای ایران برگردد”
“اگر ایالات متحده برگردد ، ایران ظرف یک ساعت به تمام وعده های خود عمل می کند.”

پیوند_انتخابی
[테헤란=AP/뉴시스]رئیس جمهور ایران حسن روحانی. 12/09/20

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم هی کیونگ = رئیس جمهور ایران حسن روحانی در روز 27 (به وقت محلی) اعلام کرد که در صورت بازگشت ایالات متحده به توافق هسته ای (JCPOA ، یک برنامه اقدام مشترک جامع) ایران بلافاصله به تمام وعده های خود عمل خواهد کرد.

طبق وب سایت دولت ایران ، رئیس جمهور روحانی آن روز در جلسه هیئت دولت گفت ، “جهان به اتفاق آرا از ایالات متحده می خواهد كه به وظایف خود بازگردد.” بارها و بارها مشخص می شود که او این کار را خواهد کرد. ”

از جو بایدن ، رئیس جمهور جدید آمریكا خواسته شده است كه به توافق هسته ای برگردد ، در این توافق رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ به طور یك جانبه عقب نشینی كرد.

رئیس جمهور روحانی همچنین از رئیس جمهور سابق ترامپ انتقاد کرد که “هیچ جنایتکار شرور و متجاوز وجود ندارد.”

وی همچنین به ایالات متحده اشاره کرد ، “ما بیش از هر زمان دیگری اطمینان داریم که جنگ اقتصادی دشمن شکست خورده است و روزهای آخر می آید.”

وی بارها تأکید کرده است که “جهان ایالات متحده را به بازگشت به توافق هسته ای ایران فرا می خواند.”

در همین حال ، توافق هسته ای ایران (JCPOA) در سال 2015 با شش کشور از جمله ایالات متحده ، انگلیس ، فرانسه ، چین ، آلمان و روسیه توسط ایران امضا شد.

با این وجود رئیس جمهور سابق ترامپ در ماه مه 2018 با خروج از توافق هسته ای و احیای مجدد تحریم ها علیه ایران اعلام کرد که ایران به طور مخفیانه در تلاش برای گسترش نفوذ خود در خاورمیانه است و در عین حال به توسعه موشک های هسته ای ادامه می دهد.

رئیس جمهور بایدن اذعان کرد که دولت ترامپ به توافق هسته ای ایران که یک جانبه از آن خارج شد بازگشت و دوباره با ایران گفتگو خواهد کرد

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *