[ad_1]

انتخابات ریاست جمهوری در میان سوic ظن به خشونت و انتخابات تقلبی
دستگیری ، شکنجه ، حبس خانگی برای چندین نامزد مخالف
شراب “ما ویدیویی را برای اثبات انتخابات منفی منتشر خواهیم کرد”

پیوند_انتخابی
[주바(남수단)=AP/뉴시스]در عکسی در تاریخ 3 مه 2018 (به وقت محلی) ، رئیس جمهور اوگاندا ، یوری موسونی در یک کنفرانس مهمانی که در جوبا ، سودان جنوبی برگزار شد ، صحبت کرد. 2021.1.17.

[서울=뉴시스] رسانه های خارجی در آن روز گزارش دادند ، “شین یونگ” گزارشگر پیروز می شود = “35 سال حاکمیت مشت آهنین” رئیس جمهور یوی موسیونی در انتخابات ششم موفق شد در میان جنجال بر سر انتخابات شانزدهم (به وقت محلی).

کمیسیون انتخابات اوگاندا امروز اعلام کرد که در نتیجه چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ، رئیس جمهور موزونی 58.6 درصد آرا را به دست آورد.

بابی وین ، نامزد مخالف خواننده پاپ ، با کسب 34.8٪ آرا در رده دوم قرار گرفت.

رئیس جمهور موزونی هفت سال پس از سقوط دیکتاتور بی رحم اوگاندا ، ایدی امین ، کودتا کرده و به مدت 35 سال با مشت آهنین به حکومت ادامه می دهد.

این انتخابات همچنین در میان بسیاری از جنجال ها از جمله ادعای خشونت و انتخابات نامنظم صورت گرفت.

رئیس جمهور موزونی نامزدهای شرابی را که علناً او را متهم می کنند دستگیر و شکنجه می کند. در نوامبر سال گذشته ، او به بهانه نقض ممنوعیت جمع آوری عفونت ویروس کرونا (ویرایش کرونا 19) به مدت دو روز زندانی شد. در ماه های گذشته ده ها نفر کشته شده اند و 45 نفر نیز در روند سرکوب ناآرامی ها کشته شده اند.

در پانزدهم ، در زمان انتخابات ریاست جمهوری ، ارتش ارتش را برای حمله به خانه نامزد شراب بسیج کرد. او را دستگیر نکرد ، اما در واقع او را در حصر خانگی قرار داد. علاوه بر این ، چندین نفر از اعضای مخالف دستگیر و بازداشت شدند.

علاوه بر این ، دولت از جمله قبل و بعد از رای گیری و شمارش آرا ، به مسدود کردن اینترنت ادامه می دهد.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) تلاش کردند تا نهادهای ناظر بر انتخابات را بفرستند ، اما با مداخله دولت اوگاندا نابود شدند.

نامزد وین به انتخابات غیرقانونی متهم شده است. او گفت که فیلم هایی با شواهد وجود دارد و وقتی اینترنت به حالت عادی بازگشت ، آنها را منتشر خواهد کرد. با این حال ، در مورد جزئیات خاص توضیحی نداد.

نامزد وین به CNN گفت که “ما برندگان واقعی این انتخابات ریاست جمهوری هستیم.”

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *