[ad_1]

پیوند_انتخابی
[Вашингтон = AP / Newsis]استفن دیلینگام ، رئیس دفتر سرشماری ، در جریان جلسات استماع کمیته نظارت بر اصلاحات مجلس نمایندگان آمریکا در 24 ژوئیه سال گذشته شهادت داد. 2021.01.19

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = رئیس دفتر سرشماری ایالات متحده استیون دیلینگهام در هجدهم (به وقت محلی) تشکر کرد. حزب دموکرات خواستار استعفای عمومی شد و گفت دیلینگهام تسلیم درخواست رئیس جمهور دونالد ترامپ برای سیاسی کردن این سرشماری شده است.

به نقل از آسوشیتدپرس و هیل هجدهم ، مدیر دیلینگهام در طی روز بیانیه ای داد و گفت: “در 20 ام رئیس جمهور ترامپ کاخ سفید را ترک می کند و جو بایدن کار خود را به عنوان مدیرعامل کنار می کشم.” “مدت باقی مانده تا پایان سال توسط ران جامین ، مدیر عامل (COO) خدمت می کند.

هفته گذشته ، بازرسی وزارت بازرگانی ایالات متحده سیگنالی صادر کرد که دیلینگهام مقامات را تحت فشار قرار داده است تا 15 ام قبل از کناره گیری ترامپ از مهاجران غیرقانونی آمار تهیه کند. بعداً گروه های مدنی و برخی از دموکرات ها از دیلینگام خواستند که استعفا دهد. وی همچنین از بایدن خواست که او را اخراج کند.

کارولین مالونی ، رئیس کمیته اصلاحات نظارت بر پارلمان ، در بیانیه 14 گفت: “به نظر می رسد دیلینگام با تلاش های دولت ترامپ برای سیاسی کردن این سرشماری موافقت کرده است.” وی انتقاد کرد: “دیگر اعتقادی وجود ندارد که بتوان آن را به درستی تکمیل کرد.”

قانون اساسی ایالات متحده هر ده سال یکبار به سرشماری احتیاج دارد. نتایج سرشماری برای اختصاص کرسی ها و شوراهای انتخاباتی برای هر ایالت و اختصاص بودجه سالانه 1.5 تریلیون دلار فدرال استفاده می شود.

اداره سرشماری سال گذشته سرشماری انجام داد و نتایج را شمرد. این اعلامیه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) و آتش سوزی در جنگل در منطقه غربی به اوایل ماه مارس موکول شد.

پرزیدنت ترامپ سال گذشته تلاش کرد تابعیت را در این سرشماری بگنجاند ، اما وقتی دموکرات ها و آماره شناسان اقلیت ها و مهاجران را به قصد سیاسی برای محدود کردن مشارکت در سرشماری متهم کردند ، این کار اشتباه بود.

با این حال ، مدیر بیانیه استعفا در تاریخ هجدهم ، مدیر دیلینگام اصرار داشت که هیچ دلیلی برای اثبات دلیل نقض قوانین ، اصول و مقررات توسط وی وجود ندارد. وی گفت: “به نظر می رسد نگرانی شاکی به دلیل سو mis تفاهم در روند بررسی و انتشار مطالب باشد.”

پیش از انتشار گزارش ممیزی ، کمیسیونر دیلینگام دستور داده بود که به تلاش های نامعلوم برای نشان دادن تابعیت همه آمریکایی ها در داده های اداری پایان دهد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.