[ad_1]

“ادامه ترویج برنامه دوجانبه و چندجانبه … همکاری در برابر مداخلات داخلی و اطلاعات نادرست”
بیستمین سالگرد امضای پیمان دوستی چین و روسیه … همکاری یک به یک · CEE

پیوند_انتخابی
【پکن = AP / Newsis وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین (راست) و سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه ، در 29 آوریل 2016 در پکن دیدار کردند. 2016.04.29

[서울=뉴시스]خبرنگار لی جی ی = وزیر امور خارجه چین وانگ یی و وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف قول داده اند که “همکاری استراتژیک” بین دو کشور را تقویت کنند.

به گفته وزارت امور خارجه چین ، وانگ در چهارمین درخواست خود با وزیر لاوروف گفت: “همکاری استراتژیک بین چین و روسیه محدودیت و محدودیتی ندارد ، این برای همه زمانها کامل است.”

وانگ ادعا می کند که “دو کشور در یک سیستم چند جانبه بین المللی که قدرتمندانه از برابری و عدالت بین المللی و منافع قانونی کشورهای در حال توسعه دفاع می کند ، همکاری موثری داشته اند.”

“چین به شدت از تلاش های روسیه برای محافظت از حاكمیت و ثبات اجتماعی خود پشتیبانی می كند و آماده ادامه همکاری نزدیك با روسیه در مورد مسائلی مانند مداخلات داخلی و ضد جعل اطلاعات است.”

وزارت امور خارجه چین گفت وانگ و وزیر لاوروف دیدگاه های عمیقی رد و بدل کرده و در مورد نگرانی های مشترک از جمله روابط با ایالات متحده توافق کردند.

وزیر خارجه لاوروف گفت: “روابط بین روسیه و چین فراتر از روابط دوجانبه است و در سطح بین المللی و منطقه ای مهم است.”

وی گفت: روسیه آماده تقویت ارتباط و هماهنگی با چین در زمینه مسائل منطقه ای بین المللی است. “ما قاطعانه از موضوعات مهم متقابل مورد علاقه مشترک حمایت خواهیم کرد و از چندجانبه گرایی و ثبات وضعیت بین المللی دفاع خواهیم کرد.”

این دو وزیر استدلال کردند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ رئیس جمهور چین توافق کرده اند که بیستمین سالگرد امضای پیمان حسن نیت و دوستی بین دو کشور را جشن بگیرند.

دو طرف توافق کردند که نوآوری در فن آوری و توافق نامه های سرمایه گذاری و تجارت را ترویج دهند و یک زنجیره منطقه ای برای صنعت ، تأمین و ایجاد ارزش از طریق پروژه یک به یک چین و اتحادیه اقتصادی اوراسیا روسیه (EAEU) ایجاد کنند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *