[ad_1]

جلسه بایدن-ترودو در ماه آینده … برنامه حل نشده است
واکسن Pfizer ، ساخت ایالات متحده آمریکا ، به طور مشترک به کانادا عرضه می شود
بحث لغو پروانه کسب و کار برای Keystone XL
بایدن “می دانم حقیقت ناامید است ، اما … انتخاب قول من”

پیوند_انتخابی
[오타와=AP/뉴시스] جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در تاریخ 22 (به وقت محلی) گفت که پس از گفتگو با نخست وزیر کانادا جاستین ترودو ، او موافقت کرد که به ویروس کرونا ویروس جدید پایان دهد (کرونا 19). عکس نخست وزیر ترودو را هنگام یک کنفرانس مطبوعاتی در اتاوا در نوزدهم نشان می دهد. 23.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان جونیور ایان سوری = رئیس جمهور آمریکا جو بایدن دیپلماسی را در راس 22 ام (به وقت محلی) با نخست وزیر کانادا جاستین ترودو آغاز کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس ایالات متحده و تلویزیون عمومی کانادا CBC ، رئیس جمهور مکالمه با نخست وزیر ترودو را در حدود 30 دقیقه به پایان رسانده است. کابینه ریاست جمهوری کانادا نیز با تأیید مجدد این تماس ، گفت: “هر دو طرف مشترک هستند که جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویروس کرونا (ویروس کرونا 19) در سراسر جهان مهمترین اولویت آنها است.”

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد: “دو رهبر اهمیت استراتژیک روابط ایالات متحده و کانادا را تأیید کردند و در یک دستور کار گسترده ، از جمله جلوگیری از گسترش کرونا 19 و حل بحران آب و هوا ، در مورد همکاری بحث کردند.”

این دو رهبر همچنین گفتند که آنها توافق کرده اند که یک ماه بعد دوباره دیدار کنند. با این حال ، نیویورک تایمز (NYT) و دیگران گزارش نکردند که اشاره خاصی به برنامه جلسه داشته باشد. هنوز مشخص نیست که این جلسه به صورت حضوری برگزار خواهد شد یا به صورت ویدیویی.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در روزی اعلام کرد که برنامه سفر رئیس جمهور بایدن “کمی طول خواهد کشید” و “ما هیچ اطلاعاتی در مورد زمان (تور) نداریم.”

یک مقام دولت کانادا گفت: “این یک تغییر بسیار مثبت است.” “رئیس جمهور بایدن کانادا را بسیار دوست دارد. او می داند که ما در ایالات متحده شریک و متحد هستیم. این یک تغییر بسیار متفاوت از چهار سال پیش است.” ارز را ارزیابی کنید.

یک مقام رسمی گفت: “دو رهبر درباره همکاری در مورد واکسن ها گفتگو کردند. آنها همچنین گفتند که تلاش خود را در زمینه تهیه و توزیع تجهیزات پزشکی و تأمین و توزیع کادر پزشکی موجود افزایش می دهند.

همچنین تحویل واکسن به کانادا در مرکز فایزر در کالامر ، میشیگان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کانادا از تأسیسات فایزر در پیرس بلژیک واکسن دریافت می کند و انتظار می رود که در آینده میزان تجهیزات کاهش یابد.

همچنین بحث هایی در مورد لغو مجوز پروژه خط لوله Keystone XL وجود دارد.

Keystone XL شغلی است که نفت خام را از طریق خطوط لوله از آلبرتا در غرب کانادا به تگزاس و ایلینوی منتقل می کند. این تجارت که یک بار هنگام شروع مجدد باراک اوباما ، رئیس جمهور در سال 2017 ، هنگامی که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق رئیس جمهور بود ، تعطیل شد. رئیس جمهور بایدن در بیستم ، روز اول مراسم تحلیف خود ، مجوز خود را لغو کرد و تجارت را متوقف کرد.

یک مقام مسئول گفت: نخست وزیر ترودو تأکید کرد که باید از عوارضی که می تواند به هر دو طرف آسیب برساند اجتناب شود.

در بیانیه ای ، کاخ سفید همچنین در بیانیه ای گفت که “با ناامیدی نخست وزیر ترودو همدردی می کند” و گفت که این تعهد انتخاباتی رئیس جمهور بایدن بوده و از اقدامات وی دفاع می کند ، زیرا این تصمیمی است که در دولت سابق گرفته شده است. .

در مورد Keystone XL ، فرماندار آلبرتا ، جیسون کنی خواستار مجازات تلافی جویانه علیه ایالات متحده در کانادا شده است. با این حال ، به نظر نمی رسد که در این دعوت ذکر شده باشد.

پس از گفتگو با نخست وزیر ترودو ، گزارش شد که رئیس جمهور بایدن با رئیس جمهور مکزیک آندرس مانوئل لوپز اوبرادور صحبت کرده و آمادگی خود را برای برقراری روابط بین ایالات متحده ، کانادا و مکزیک ابراز داشته است.

پرزیدنت ابرادور این بیانیه را پس از تماس بیان کرد و تماس با رئیس جمهور بایدن را “دوستانه و محترمانه” توصیف کرد. آنها گفتند که در مورد مهاجرت ، بزرگترین مشکل بین مرز جنوبی ایالات متحده و مکزیک ، و همچنین در مورد موضوع قاچاق مواد مخدر و پاسخ کرونا بحث کردند.

به گفته کاخ سفید ، رئیس جمهور بایدن باید هفته آینده ، به طور عمده در کشورهای اروپایی ، با رهبران متفقین صحبت کند.

ساکی گفت: “ما با اتحادیه خود ، از جمله تعدادی از کشورهای اروپایی ، تماس خواهیم گرفت.” با این حال ، برنامه مشخص مذاکرات فاش نشده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected] ، [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *