[ad_1]

مستند بی بی سی سکوت بزرگ مقامات چینی را نشان می دهد
WHO ناکارآمد “دستورالعمل ارائه چینی” مقابله ضعیف

پیوند_انتخابی
[우한=AP/뉴시스]در اول فوریه سال گذشته ، کارگران مراسم تشییع جنازه عفونت ویروس کرونا را به ووهان ، استان هوبئی ، چین منتقل کردند. یک پزشک در بیمارستان مرکزی ووهان که خواست نامش فاش نشود ، در یک مستند بی بی سی گفت که “در 10 ژانویه سال گذشته ، داروهای داخلی تنفسی بیمارستان پر از بیمار بود.” 2021.01.26.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: کادر پزشکی دهان خود را در ووهان ، چین باز کردند ، نقطه آغاز یک عفونت ویروس کرونا (کرونا 19). چند هفته قبل از اینکه مقامات چینی ویروس ناشناخته را بشناسند ، تعداد افراد با بیماری های تنفسی عفونی شدید افزایش یافته بود.

بی بی سی از طریق مستندی در مورد کرونا 19 ، که در 54 روز گذشته در تاریخ 26 (به وقت محلی) دنبال شد ، صدای کادر پزشکی در ووهان را ضبط کرد.

پزشکی از بیمارستان مرکزی ووهان که خواست نامش فاش نشود ، اذعان کرد: “در 10 ژانویه سال گذشته ، بیماری های تنفسی داخلی بیمارستان پر از بیمار بود. کنترل آن خارج بود. ما وحشت کردیم.”

بیمارستان مرکزی شهر ووهان در کنار بازار عمده فروشی غذاهای دریایی هوانان واقع شده است که به عنوان منبع ویروس شناخته می شود. این بیمارستان برای اولین بار در دسامبر 2019 به عنوان بیمار ویروسی پذیرفته شد. پس از کمتر از یک ماه ، سیستم پزشکی بیش از حد بارگیری شد.

اندکی پس از آن ، 200 کادر پزشکی و کارکنان بیمارستان به این بیماری آلوده شدند. لی ون لیانگ ، که در این بیمارستان کار می کرد ، اولین کسی بود که در مورد وضعیت کرونا 19 هشدار داد و حتی تحت تحقیقات پلیس قرار گرفت. وی سرانجام در 6 فوریه سال گذشته با کرونا 19 درگذشت.

این پزشک ناشناس گفت: “مقامات مکالمه با کسی (مربوط به ویروس) را ممنوع کرده اند. آنها اجازه استفاده از ماسک را ندارند.”

“همه از موقعیتی که این امر از فردی به فرد دیگر منتقل شده بود آگاه بودند. حتی یک احمق نیز می توانست بداند. اما چرا (مقامات) از این کار امتناع می ورزند؟ این ما را بسیار گیج و عصبانی کرد.”

سکوت مقامات محدود به پرسنل پزشکی نبود.

در همان دوره ، مرکز بهداشت دکتر ژانگ یونگ زن در شانگهای تجزیه و تحلیل توالی RNA ویروس را تکمیل کرد ، اما مقامات مانع انتشار تز وی شدند. دکتر ژانگ یونگ-ژن دستورالعمل های مقامات را نقض کرد و آن را به صورت آنلاین منتشر کرد و تحقیقات کارکنان پزشکی در سراسر جهان را تسریع کرد.

پاسخ سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز ناامید کننده بود.

در حالی که پرسنل پزشکی و محققان در سراسر جهان از انتقال خشونت آمیز ویروس از شخصی به شخص دیگر هشدار می دهند ، سازمان جهانی بهداشت دست به نظر “مبهم” چین می زند.

بر اساس صورتجلسه داخلی WHO که از بی بی سی دریافت شده است ، به نظر می رسد آنها برای جلوگیری از اوضاع در حال ادامه بحث در جلسه هستند و می گویند: “ما دائماً اطلاعات چین را به روز می کنیم.” آنها مقامات چینی را برای پاسخ مناسب و سریع ستودند.

مستند بی بی سی که در آن روز منتشر شد ، محتوای قسمت 1 از مجموع دو قسمت است ، با تمرکز بر شروع و گسترش کرونا 19. قسمت 2 پاسخ ایالات متحده به گسترش کرونا 19 را برجسته می کند.

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *