[ad_1]

بحث و قطعنامه سی و ششمین کمیته همکاری های توسعه بین المللی
حجم ODA برای امسال 8.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است
“پاسخ کرونا 19 … من بودجه بهداشت و درمان را افزایش خواهم داد”
5 کشور دیگر از جمله هند و مصر به کشورهای پشتیبانی کننده اضافه شدند.

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] خبرنگار کیم میونگ وون = نخست وزیر جئونگ شی گون در سی و ششمین کمیته همکاری های توسعه بین المللی ، که در 20 ام در مجتمع دولت سئول برگزار شد ، صحبت کرد. 2021.01.20. [email protected]

[세종=뉴시스] خبرنگار کیم جین ووک = دولت میزان کمک رسمی توسعه (ODA) را به 3 710 میلیارد درآمد امسال تأیید کرده است. وی قصد دارد میزان ODA را به 6.4 تریلیون درآمد تا سال 2030 افزایش دهد.

به گفته وزارت استراتژی و دارایی در تاریخ 20 ام ، نخست وزیر جئونگ شی گون همان 36 کمیته همکاری های توسعه بین المللی را در مجتمع دولت در سئول برگزار کرد و پس از بحث و گفتگو این تصمیم را گرفت. در این جلسه “سومین برنامه جامع جامع توسعه بین المللی 2021-2025 2021” ، که شامل مقیاس ODA است ، و “انتخاب مجدد کشورهای شریک ODA با اولویت” که کشورها (کشورهای گیرنده) را مشخص می کند ، بحث می شود که بیش از 70٪ بودجه دوجانبه سالانه ODA را دریافت خواهد کرد. تصمیم گرفته شد

اول ، ODA امسال 3.71 تریلیون KRW است که نسبت به سال گذشته 283.1 میلیارد درآمد (8.3٪) افزایش داشته است. 42 موسسه (از جمله 10 مقام محلی) 1،682 پروژه را اجرا می کنند. امسال 89 کشور پذیرنده وجود دارد. تمرکز خود را بر آسیا (40.5٪) و آفریقا (18.7٪) بگذارید. این پروژه در زمینه های حمل و نقل (15.3)) ، مراقبت های بهداشتی (11.7)) و آموزش (9.9)) ، جایی که کره از مزیت نسبی برخوردار است ، ارتقا خواهد یافت.

به طور خاص ، برای حمایت از پاسخ به ویروس کرونا ویروس جدید (کرونا 19) ، ODA در بخش بهداشت 21.1٪ نسبت به سال قبل (277.3 میلیارد درآمد) افزایش یافته و از 3358 میلیارد درآمد کسب می کند.

دولت قصد دارد اندازه ODA را در سال 2030 تا سال 2019 دو برابر کند (3.2 تریلیون بوی بد). کمکهای پرداختی و کمکهای رایگان طبق اصل 4-6 انعطاف پذیر تنظیم می شوند. براساس مناطق ، این تمرکز بر آسیا و آفریقا برای انسجام با سیاست های جنوب جدید و شمال جدید ادامه خواهد داشت. بر اساس بخش ها ، بخش های بهداشت و پزشکی تا سال 2022 به طور قابل توجهی گسترش می یابند و سهم بودجه همکاری با جامعه مدنی نیز افزایش می یابد.

شرکای اصلی ODA از 24 کشور به 27 کشور هماهنگ می شوند. پنج کشور اضافه خواهد شد – هند ، مصر ، اوکراین ، قرقیزستان و تاجیکستان ، که پتانسیل بالایی برای همکاری اقتصادی و دیپلماتیک در آینده دارند ، و دو کشور شریک موجود – موزامبیک و آذربایجان ، که فضای پروژه ضعیفی دارند – از این موارد مستثنی هستند. این برنامه قصد دارد به طور سیستماتیک ODA را ترویج کند ، از جمله ایجاد استراتژی های همکاری برای پنج کشور جدید در سال جاری.

نخست وزیر چونگ و سایر اعضای منصوب کمیته همکاری های توسعه بین المللی برای تبادل نظر در این جلسه شرکت کردند. اعضای مجاز شامل Jaehoon Choi ، مدیرعامل TBO Healthcare ، Keun Lee ، رئیس بنیاد کره ای و Mikyung Yoon ، استاد مطالعات بین المللی در دانشگاه کاتولیک هستند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *