[ad_1]

برای آگاهی از تغییرات آب و هوایی ، سردترین مکان در لاپلند اقدام کنید
“سرمای 58- درجه سانتیگراد تا سال 2032 از بین خواهد رفت.”

پیوند_انتخابی
[헬싱키= AP/뉴시스] اتومبیل مسابقه ای که در 14 ژانویه 2021 در رالی لاپلند در حلقه قطب شمال فنلاند شرکت کرد.

[헬싱키= AP/뉴시스] خبرنگار Cha Mi-rye = Salla ، شهری کوچک در لاپلند ، منطقه ای در دایره قطب شمال فنلاند ، برای میزبانی بازی های المپیک تابستانی 2032 درمورد تغییرات آب و هوا و گرم شدن کره زمین در حال رقابت است.

صلاح ، سردترین شهر لاپلند ، درست در شمال دایره قطب شمال ، این هفته یک کمپین بین المللی را با عنوان “صلاح 2032 شهری برای بازی های المپیک تابستانی” آغاز کرد و هم اکنون کنفرانس های مطبوعاتی و فیلم های تبلیغاتی را در YouTube تکمیل کرده است.

در این ویدئو ، ساکنان صلاح ، یک منطقه سرد و سرد که درجه حرارت آن تا 58 درجه سانتیگراد کاهش می یابد ، ورزش های تابستانی را حتی در فصل زمستان و همچنین این سوال که آیا در سال 2032 اینجا برف یا یخ وجود دارد ، ورزش می کنند. گوش دهید.

شهردار صلاح ، ارکی پارکینن به رسانه های فنلاندی گفت که درخواست برای بازی های المپیک کارزاری برای جلب توجه به اثرات تغییر اقلیم است.

وی گفت: 2032 نقطه عطفی بود و پس از آن زمستانهای گرم ناشی از ذوب شدن برف و یخ ، هیچ جای دیگری در دایره قطب شمال از جمله صلاح با 3400 نفر جمعیت نمی تواند ببیند امروز چیست.

شهردار پارکینن گفت: “اگر تا آن زمان نتوانیم جلوی تغییرات آب و هوایی را بگیریم ، خیلی دیر است. ما می خواهیم صلاح را مانند اکنون یک شهر زمستانی پر از برف و یخ نگه داریم. بنابراین ما در این مسابقات میزبان بازی های المپیک تابستانی هستیم. بیشتر یک مکان سرد روی کره زمین است. من به یک ایده دیوانه آمدم. ”

پیوند_انتخابی

گوزنی به نام Kesa (تابستانی به زبان فنلاندی) به عنوان طلسم المپیک تابستانی در صفحه فیس بوک Sala قرار گرفت. این عبارت همچنین حاوی عبارت “من به خوبی از 10،000 گوزن از صلاح ، از جمله کسا مراقبت خواهم کرد.”

لاپلند در فنلاند یک چهارم کل مساحت این کشور است و فقط حدود 10 هزار قبیله محلی در آن زندگی می کنند. پرورش گوزن امرار معاش عمده این لاپ ها است.

در میان آنها ، سالا توسط فنلاندی ها به عنوان طبیعی ترین مکان شناخته شده و به عنوان بزرگترین صحرا در اروپا شناخته می شود ، به عنوان مرکزی برای ورزشها و تحقیقات در فضای باز ، از جمله چندین پارک ملی ، پیست اسکی و مسیرهای پیاده روی شناخته می شود.

فنلاند میزبان بازی های المپیک تابستانی 1952 در هلسینکی بود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *