[ad_1]

پیوند_انتخابی
[알라모=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا ، روز 12 (به وقت محلی) از سد مرزی مکزیک در آلامو ، تگزاس بازدید می کند و پس از سخنرانی ، انگشت خود را به سمت حضار نشان می دهد. 2021.1.13.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ وون = دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، درخواست شهادت در پرونده استیضاح در سنا را برای ایجاد جنگ داخلی رد کرد ، آسوشیتدپرس در چهارم (به وقت محلی) گزارش داد

کمیته استیضاح مجلس با ارسال نامه ای خواستار شهادت رئیس جمهور سابق ترامپ است

در نامه ای ، جمی راسکین ، نماینده کنگره ، رئیس کمیته کیفرخواست ، درباره اتهامات وارده به وی قبل یا در طی مراحل استیضاح در سنا شهادت داد و خواستار بازجویی از وی در تاریخ هشتم و حداکثر تا روز یازدهم شد.

راسکین به داده های مکتوبی که قبلاً توسط تیم دفاعی رئیس جمهور ترامپ رئیس جمهور سابق به سنا ارسال شده بود ، اشاره کرد و احزاب را به توضیح مستقیم دعوت کرد و گفت: “علی رغم شواهد قاطع مبنی بر شورش در کنگره”

در این نامه ، راسکین همچنین درباره احتمال احضار در صورت امتناع رئیس جمهور سابق ترامپ از حضور در آن هشدار داده است.

با این حال ، رئیس جمهور سابق ترامپ گفت که ظرف چند ساعت رد می شود.

در بیانیه ای ، جیسون میلر ، مشاور رئیس جمهور سابق ترامپ ، در بیانیه ای گفت که روند استیضاح خود “مغایر قانون اساسی” است و رئیس جمهور سابق ترامپ شهادت نمی دهد. آنها ادعا می کنند که استیضاح رئیس جمهور بازنشسته قانون اساسی را نقض می کند.

وکلا دیوید شاون و بروس کاستر نیز در نامه های خودداری خود را متهم کردند و آنها را به “نمایش سیاسی” متهم کردند.

روند استیضاح سنا برای رئیس جمهور سابق ترامپ از روز نهم آغاز می شود.

او ماه گذشته و هنگامی که پارلمان نتایج آخرین انتخابات ریاست جمهوری را از طریق یک جلسه مشترک تأیید کرد ، با دادگاه استیضاح دوم روبرو شد.

مجلس نمایندگان ، که حزب اکثریت آن حزب دموکرات است ، استیضاح را در سیزدهم ماه گذشته دنبال کرد. رئیس جمهور سابق ترامپ به عنوان اولین رئیس جمهوری که در طول دوره تصدی خود دو بار توسط مجلس نمایندگان استیضاح شده ، رسوا شده است. با این حال بعید به نظر می رسد مجلس سنا لایحه استیضاح را تصویب کند.

◎ خبر مطبوعات هم اندیشی [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.