[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] رئیس جمهور مون جه این در روز چهارم با رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در کاخ آبی گفتگو می کند. (عکس = با مجوز از خانه آبی) 2021.02.04. [email protected]

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = بیانیه رئیس جمهور مون جه این در مورد اینکه می تواند با کره شمالی در مورد آموزش نظامی آمریكا مشورت كند می تواند مغایر سیاست ایالات متحده باشد ، CRS گفت.

به گزارش صدای ایالات متحده (VOA) و صدا و سیمای آزاد آسیا (RFA) ، CRS گزارش جدیدی در مورد روابط ایالات متحده و کره در تاریخ دوم منتشر کرد.

این گزارش به عنوان فوری ترین چالش پیش روی اتحاد RK و ایالات متحده ، از سرگیری رزمایش های گسترده نظامی بین RK و ایالات متحده را ذکر کرده است که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین آمریکا پس از دیدار با دبیرکل کره شمالی ، کیم جونگ اون ، یکجانبه آنها را متوقف کرد. سازمان ملل

در همان زمان ، رئیس جمهور مون جائه این اعلام کرد که می تواند با کره شمالی در مورد تمرین های نظامی بین ایالات متحده و کره جنوبی مشورت کند ، که وی این کار را مغایر با سیاست های ایالات متحده توصیف کرد.

پیش از این ، رئیس جمهور مون ماه گذشته در جلسه مطبوعاتی سال نو گفت که “ما می توانیم از طریق کمیته مشترک نظامی مشترک بین کره ای ، در صورت لزوم با کره شمالی در مورد از سرگیری آموزش سالانه نظامی در ماه مارس بحث کنیم.

سو کیم ، محقق م Instituteسسه تحقیقات آمریکایی رند ، گفت که مشاوره RFA در مورد کره شمالی و تمرینات نظامی ایالات متحده این است که از دشمن بپرسید آیا آموزش برای آمادگی برای تحریک دشمن خوب است؟

فرانک ام ، محقق ارشد موسسه آمریکایی مطالعات صلح (USIP) ، به RFA گفت که اگر هدف سخنان رئیس جمهور مون یافتن راه هایی برای کاهش همزمان آموزش نظامی ROK-ایالات متحده و آموزش نظامی کره شمالی باشد ، این ممکن است مشکلی ایجاد نمی کند وی گفت: اگر بحث در این باره باشد ، این مسئله می تواند جدی باشد

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده گفت: “آمادگی نظامی برای وزارت دفاع اولویت اصلی است. آموزش نظامی ترکیبی بین ROK و ایالات متحده راهی اساسی برای اطمینان از آمادگی متحدان است.”

وی افزود: “این تمرینات تحریک آمیز نیستند ، ماهیتی کاملاً دفاعی دارند و هدف آن آماده نگه داشتن اتحاد است تا اکنون برای جنگ آماده باشند.” وی گفت که تصمیم ایالات متحده و شورای همکاری خلیج فارس این نکات را در نظر خواهد گرفت.

علاوه بر این ، در این گزارش آمده است كه موافق دولت مون جائه این در كاهش تحریم ها علیه كره شمالی می تواند تنش هایی را در ایالات متحده ایجاد كند.

به طور کلی ، رئیس جمهور مون ترجیح می دهد زودتر از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، به کره شمالی امتیاز بدهد و منجر به درگیری های دوره ای شود.وی پیش بینی می کند که روابط پویا بین جمهوری قزاقستان و ایالات متحده ممکن است در دولت جو بایدن ادامه یابد.

وی افزود: از آنجا که تحریم ها علیه کره شمالی توسط سازمان ملل و ایالات متحده حفظ شده است ، بیشتر صادرات و واردات کره شمالی به طور رسمی ممنوع است و این تحریم ها همکاری بین کره ای را که رئیس جمهور مون جائه این ترجیح می دهد ، به شدت محدود می کند. برای کاهش تنش در شبه جزیره کره.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *