[ad_1]

وزیر بهداشت آلمان “با اجازه آژانس دارویی اروپا قابل استفاده است”
اتحادیه اروپا Pfizer ، Modena و Astarazeneca را تأیید می کند ، اما کمبود آن
واکسن های چینی و روسی در مورد ایمنی و کارایی اختلاف نظر دارند

پیوند_انتخابی
[베이징=AP/뉴시스]یک کارمند در کارخانه Sinoparm در پکن ، چین واکسن کرونا 19 را بررسی می کند

[서울=뉴시스]گزارشگر Ji-Ye Lee = کشورهای اروپایی که از کمبود واکسن برای عفونت ویروس کرونا (کرونا 19) رنج می برند ، به واکسن های تولید شده توسط چین و روسیه روی می آورند.

مراقبت های بهداشتی آلمان “می تواند برای غلبه بر کمبود واکسن استفاده شود”

ینس اسفن ، وزیر بهداشت آلمان در مصاحبه ای با Algemaine Chaitung در فرانکفورت در سی و یکمین (به وقت محلی) گفت که از واکسن های چینی و روسی می توان برای حل مشکل کمبود واکسن استفاده کرد.

وزیر اسفن گفت: “هر کجا کشوری که واکسن ساخته ایمن و م isثر باشد ، می توانیم از یک واکنش همه گیر حمایت کنیم.” او همچنین گفت که از آن استفاده خواهد کرد.

وی تأکید کرد که هیچ مانعی اساسی برای استفاده از واکسن های چین و روسیه در اتحادیه اروپا وجود ندارد.

دویچه بل گفت این اظهارات اندکی پس از اذعان وزیر اسپان مبنی بر اینکه مشکل واکسیناسیون کرونا 19 تا آوریل ادامه داشت ، بیان شد.

27 کشور عضو اتحادیه اروپا ، از جمله آلمان ، واکسیناسیون را در اواخر دسامبر سال گذشته آغاز کردند ، اما به دلیل کمبودها سرعت نمی گیرند.

واکسن های مورد تائید اتحادیه اروپا سه نوع واکسن تولید شده توسط شرکت های غربی مانند Pfizer ، یک شرکت دارویی آمریکایی ، Bioentech ، یک شرکت دارویی آمریکایی ، Modena ، یک شرکت دارویی آمریکایی و دانشگاه آکسفورد در انگلیس و AstraZeneca است. ، یک شرکت دارویی چند ملیتی است.

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스] واکسن روسی Corona 19’Sputnik V’2020.8.12

توزیع در برخی از کشورهای آسیا ، آمریکای جنوبی ، آفریقا و اتحاد جماهیر شوروی سابق

کشورهای غربی س aboutالاتی را در مورد ایمنی و کارآیی واکسن COVID-19 ، تولید شده توسط چین و روسیه مطرح کرده اند. گفته می شود که این واکسن ها برای استفاده تأیید شده اند و سپس آزمایشات بالینی مرحله 3 نهایی انجام شده و اطلاعات به طور شفاف فاش نشده است.

با این حال ، وقتی کمبود واکسن ایجاد شد ، صداهایی بلند شد که چین و روسیه نیز باید استفاده از واکسن ها را بررسی کنند.

مجارستان منتظر تصویب اتحادیه اروپا نماند و اجازه استفاده داخلی از واکسن چینی Sinopam و واکسن روسی Sputnik V. را داد. اتحادیه اروپا گفت این کار غیرقانونی نیست ، اما اقدامات خارج از سیستم مشترک اتحادیه نامناسب است.

در مصاحبه ای ، میلوسی ضمان ، رئیس جمهور چک تأکید کرد که اگر کارشناسان بگویند استفاده از آن خوب است ، وی از واکسن های روسی نیز استفاده خواهد کرد. “بهتر از این است که بگذاریم مردم از کمبود واکسن بمیرند.”

روسیه EMA را برای استفاده از واکسن تأیید کرده است. وی همچنین گفت که پس از تصویب ، می تواند 100 میلیون دوز Sputnik V را تا سه ماهه دوم به اتحادیه اروپا ارائه دهد.

طبق رسانه های آنلاین آمریكا ، Axios ، تصمیم گرفته شده است كه واكسن چینی COVID-19 در بحرین ، شیلی ، هنگ كنگ ، مجارستان ، اندونزی ، مراكش ، پاکستان ، پرو ، فیلیپین ، سنگاپور ، تایلند ، ترکیه ، اوکراین و ایالات متحده توزیع شود. پادشاهی امارات متحده عربی (امارات متحده عربی).) و دیگران.

واکسن های روسی توسط الجزایر ، آرژانتین ، بلاروس ، بولیوی ، گینه ، هند ، قزاقستان ، مکزیک ، نپال ، صربستان ، ازبکستان و ونزوئلا تهیه شده است.

برزیل ، مصر و مالزی قصد دارند واکسن ها را به روسیه و چین توزیع کنند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.