[ad_1]

پیوند_انتخابی
[로마=AP/뉴시스] ماریو دراگی ، فرماندار اسبق بانک مرکزی اروپا ، پس از پذیرفتن دعوت رئیس جمهور برای تلاش برای تشکیل دولت در سوم ، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار می کند.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم جیانگ = رئیس جمهور سابق بانک مرکزی منطقه یورو ماریو دراگی از ایتالیا دعوت رئیس جمهور را برای تلاش برای تشکیل دولت در تاریخ سوم پذیرفت و شروع به کسب قدرت احزاب سیاسی و متحد کردن نیروها کرد.

فرماندار اسبق دراگی ، 73 ساله ، تکنوکرات سابق با سابقه کار به عنوان وزیر دارایی و نه سیاستمدار ، پس از جوزپه کونته نخست وزیر فعلی ، یک تکنوکرات که همچنین به عنوان وکیل کار می کرد ، این فرصت را دارد که ایتالیا را هدایت کند.

فرماندار پیشین دراگی خواستار حمایت از مردم و احزاب سیاسی شد و گفت ایتالیا به دلیل بحران بهداشت و مشکلات اقتصادی کرونا 19 در شرایط بسیار دشواری قرار داشت اما با یک فرصت نادر روبرو شد

ایتالیا که در سال 2020 به دلیل شوک کرونا 19 رشد منفی 8.8 درصدی داشت ، کشور G7 در گروه پیشرفته ترین کشورها است ، اما مشخص شد که سرانه درآمد ملی کره اخیراً از کره ، که تنها یک رشد منفی است.

ایتالیا ، که به عنوان یک کاتالیزور برای گسترش کرونا 19 در اواخر فوریه در اروپای غربی عمل کرد ، در نیمه دوم سال روند نزولی را نشان داد ، اما موفق به جلوگیری از موج دوم اروپا ، که از اواخر ماه اکتبر آغاز شد ، و تعداد کل مرگ و میرها در اروپا 89000 نفر است که بعد از انگلیس دوم است.

شوک اقتصادی در اروپا بدترین وضعیت بود و ایتالیا 200 میلیارد یورو از 750 میلیارد یورو (1000 تریلیون وون) بودجه بهبود اقتصادی را که 27 کشور اتحادیه اروپا جمع آوری کرده بود به عنوان ضمانت مشترک دریافت کرد. این توزیع بودجه ، به همین دلیل از دراگی برای تشکیل دولت دعوت شد ، در آن روز “منبعی با فرصت های نادر” توصیف شد.

در پایان سال 2011 ، دراگی نقش بانک مرکزی اروپا (ECB) ، یک بانک مرکزی یکپارچه در 19 کشور با واحد پول یورو را به عهده گرفت و هشت سال پس از انتقال به کریستین لاگارد ، رئیس صندوق بین المللی پول ، بازنشسته شد ، در بهبودی از بحران مالی.

دراگی در زمان استانداری ، دراگی حداقل نرخ بهره استاندارد ، مانند نرخ بهره صفر وام بانک های تجاری ، نرخ سود منفی سپرده ها و اقدامات عظیم خرید اوراق قرضه دولتی و شرکتی را در حمایت از بهبود ضعف منطقه یورو معرفی کرد. اینها هنوز سنگ بنای سیاست مالی منطقه یورو با 350 میلیون جمعیت است.

در همین حال ، نخست وزیر کونته یک دولت ائتلافی مانند حزب جنبش پنج ستاره و حزب دموکرات پارلمان چپ میانه را رهبری کرده است که این کار با منافع شخصی این کمدین آغاز شد.

ایتالیا که به G7 تعلق داشت اما در بحران مالی سال 2008 به دلیل کمبود بودجه ملی به مرحله درخواست نجات با یونان و اسپانیا رسید ، در سال 2013 توسط دموکرات های چپ میانه رهبری شد.

در انتخابات عمومی 2018 ، جنبش پنج ستاره و حزب راست افراطی (لیگ) که نزدیک به 10 سال در دنیای سیاسی باقی مانده بودند ، پس از دستیابی به نتایج غیر منتظره ، تصمیم به تشکیل دولت ائتلافی گرفتند و از کانته دعوت کردند که به عنوان نخست وزیر بنشیند . این ائتلاف به دلیل بازدارندگی فعال اتحاد از مهاجرت منحل شد ، اما پس از پیوستن جنبش پنج ستاره به حزب دموکرات برای تشکیل اکثریت ، کونته همچنان به عنوان نخست وزیر رهبری می کرد.

حزبی که این بار ائتلاف دوم کونته را شکست داد ، حزب نخست وزیر سابق ماتئو ریچی حزب ویوا ایتالیا است که از حزب دموکرات جدا شده است.

هیچ حزبی در میان حزب اوه سونگ ، حزب دموکرات و حزب متفقین وجود ندارد که حمایت فعالی از دراگی نشان دهد. این بدان معنا نیست که با توجه به جنبش احزاب سیاسی ایتالیا برای اتحاد بین احزاب با گرایش های بسیار متفاوت ، دراگی فرصت بسیار کمی دارد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *