[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]رئیس جمهور ایران محمود باجی (در وسط عکس) با رسانه های محلی مصاحبه کرد. این عکس در تاریخ سیزدهم (به وقت محلی) در وب سایت دولت ایران قرار گرفت. 2021.01.14

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = محمود باجی دبیر ریاست جمهوری ایران از پیشنهاد دولت کره جنوبی برای مبادله میلیاردها دلار دارایی ایران (صادرات نفت خام ایران) و آمبولانس های منجمد شده در یک بانک تجاری کره در سیزدهم (به وقت محلی) انتقاد کرد. )

طبق وب سایت رسمی دولت ایران در روز سیزدهم ، وزیر امور خارجه باجی همان اظهارات را در همان روز بیان کرد.

وی گفت: “ما سه سال گذشته کشور را در میان جنگ های اقتصادی و فشار در ایالات متحده اداره کرده ایم.” “ما به چند آمبولانس نیاز نداریم.” ما می خواهیم بودجه هایی را در کره منجمد کنیم که باید آزاد شوند. “

چوی جونگ-گئون همچنین گفت که معاون اول وزیر خارجه در سفر کره به ایران ماه گذشته به دلیل فشارهای وزارت امور خارجه ایران و بانک مرکزی به دولت کره حل شد. وی همچنین تأکید کرد که سفر هیئت وزارت امور خارجه کره به ایران در دوره 6 هیچ ارتباطی با بازداشت نفتکش کره ای MT-Korea Chemie ندارد.

بعجی گفت: “هیئت کره ای از ایران بازدید کردند و اظهارنظرهای مختلفی کردند ،” و وزارت خارجه ایران و مقامات بانک مرکزی واکنش قاطع نشان دادند. وی گفت: “کره ای ها قول داده اند که (به سئول) برگردند و اجازه مسدود کردن دارایی های ایران را بگیرند.”

وی همچنین خاطرنشان کرد که در صورت عدم موفقیت کره در برداشتن دارایی های منجمد شده ایران ، ایران “اقدامات مقدماتی” را برای اقدامات قانونی انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا ، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در آن روز جلسه شورای ایالتی را در تهران ریاست کرد. باجی در جلسه شرکت کرد و در مورد نتایج جلسه با رسانه های محلی س questionsالاتی را پرسید و به آنها پاسخ داد. به نظر می رسد اظهارات باججی درباره کره از این روند ناشی می شود.

در همین حال ، معاون وزیر چوی در سفر به ایران ، با مقامات ارشد دیدار و خواستار لغو بازداشت کره کوهیو شد ، اما طرف ایرانی گفت که نمی تواند در روند دادرسی مداخله کند ، که نتیجه قابل توجهی ندارد

از سال 2010 ، کره و ایران در حساب های KRW تحت نام بانک مرکزی ایران تجارت می کردند که با Woori Bank و IBK بانک صنعتی افتتاح شد. اگر یک پالایشگاه نفت کره یا یک شرکت شیمیایی که نفت خام از ایران وارد کرده است به هر دو بانک پرداخت کند ، شرکت کره ای صادر کننده به ایران قیمت صادرات را باز می کند.

با این حال ، در سپتامبر 2019 ، دولت ایالات متحده تحریم های بانک مرکزی ایران را تشدید کرد و حساب برنده کره نیز مسدود شد. سپس ، در ماه مه سال گذشته ، دولت پس از رایزنی با ایالات متحده و ایران ، روند صادرات برخی اقلام بشردوستانه مانند داروها و وسایل پزشکی را به ایران از سر گرفت ، اما ایران گفت این در مقایسه با دارایی های 7 میلیارد دلاری آن ناکافی است. (حدود 7.6 تریلیون بوی بد). این موقعیت است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *