[ad_1]

دولت مجارستان 2.9 میلیارد درآمد فراهم کرد

پیوند_انتخابی
[펠추트=AP/뉴시스] نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان از محوطه دانشگاه فودان ، یک دانشگاه ملی معتبر در چین ، به بوداپست دعوت کرد. این عکس نخست وزیر اوربان را در حال تماشای یک مسابقه فوتبال که در زادگاهش Pelkut در ماه مه سال 2019 برگزار شد نشان می دهد. 2021.1.19.

[서울=뉴시스] خبرنگار جوان: پردیس معتبر دانشگاه فودان چین در مجارستان تأسیس می شود. مجارستان اولین عضو اتحادیه اروپا است که میزبان پردیس دانشگاهی چین است.

در نوزدهم (به وقت محلی) ، روزنامه فایننشال تایمز (FT) گزارش داد که نخست وزیر مجارستان ویکتور اوربان ، که یک سیاست طرفدار چین را دنبال می کرد ، تصمیم به ایجاد یک پردیس در دانشگاه فودان بوداپست گرفته است.

دولت مجارستان اعلام کرده است که 2.2 میلیون یورو (تقریباً 2.943 میلیارد درآمد کسب شده) هزینه های هنگفت تحقیقاتی را برای دانشگاه فودان پشتیبانی می کند. پیش بینی می شود این دانشگاه کلاس ها را در سال 2024 آغاز کند.

همچنین نگرانی در مورد ایجاد پردیس دانشگاه فودان در مجارستان در حال ظهور است.

اگنس شنومر ، محقق آکادمی علوم مجارستان (MTA) ، ابراز نگرانی کرد که “بودجه کلان برای دانشگاه فودان می تواند بهترین دانشمندان دانشگاه های مجارستان را به پایان برساند”.

با این حال ، انتظارات نیز زیاد است.

یک استاد دانشگاه Corvinus در بوداپست گفت: “دانشگاه فودان سی و چهارمین دانشگاه معتبر جهان است. من فکر می کردم آنها دانشگاه های اروپا را در لندن ، برلین و پاریس ایجاد می کنند.” گفت مفید است.

سخنگوی دولت مجارستان ابراز امیدواری کرد “پردیس دانشگاه فودان در بوداپست یک فضای آموزشی با کیفیت ایجاد کند و سطح تحصیلات را بالا ببرد.”

وی گفت: “به ویژه ، سرمایه گذاری اولیه چین ، مانند ایجاد مرکز تحقیق و توسعه برای شرکت های چینی در مجارستان ، ممکن است ادامه یابد.”

با ترک جورج سوروس از دانشگاه اروپای مرکزی (CEU) ، تاسیس شده در مجارستان در سال 2019 ، جذب نخست وزیر اوربان به پردیس دانشگاه فودان حتی جذاب تر است.

نخست وزیر اوربان از دولت مجارستان انتقاد کرد و روز سوروس را که از گروه های مدنی حمایت می کرد ، آغاز کرد و با تصویب قانونی که به م institutionsسسات آموزشی خارجی بدون دانشگاه در کشور خود اجازه می دهد مدارس را در مجارستان اداره کنند ، CEU را اخراج کرد.

دادگاه دادگستری اروپا (CJEU) ، بالاترین دادگاه در اتحادیه اروپا ، در اکتبر گذشته حکم داد که اقدام مجارستان “نقض قانون اتحادیه اروپا” است.

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.