[ad_1]

پیوند_انتخابی
[푸네=AP/뉴시스] در تاریخ 21th در م Instituteسسه تحقیقات سرم هند ، بزرگترین کارخانه واکسن در جهان ، یک آتش سوزی رخ داد که شامل 1 میلیارد تزریق واکسن AZ Corona 19 است. گفته می شود امکانات موجود

[푸네(인도)=AP/뉴시스] خبرنگار کیم جونگ اون = در انستیتوی تحقیقات سرم در هند ، که بیشترین واکسن را در جهان تولید می کند ، ساخت ساختمان در بیست و یکم در حال سوختن است ، که می تواند افزایش تولید واکسن کرونا 19 را مختل کند.

مقامات پونا ، جنوب ماهاراشترا ، گفتند که آتش نشانان در حال اطفا حریق هستند. علت آتش سوزی و میزان خسارت هنوز مشخص نیست.

محققان تأكید كردند كه آتش سوزی محدود به تاسیسات جدیدی است كه برای افزایش تولید واكسن Corona 19 در حال ساخت است و هیچ تأثیری بر تأسیسات تولید واكسن و ذخایر موجود در حدود 50 میلیون تزریق ندارد.

انستیتوی تحقیقات سرم هند قراردادی برای تولید 1 میلیارد تزریق واکسن کرونا 19 در دانشگاه AstraZeneca-Oxford به عنوان بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان امضا کرده است که توسط سایر شرکت های دارویی تولید شده است.

ماه گذشته ، مدیر عامل موسسه تحقیقات سرم به آسوشیتدپرس گفت که ظرفیت تولید واکسن از 1.5 میلیارد تزریق فعلی در سال به 2.5 میلیارد تزریق در پایان سال 2021 افزایش می یابد. ساختمان در دست ساخت کلید گسترش این مرکز تولید است و در حال سوختن است.

در حال حاضر تخمین زده می شود که 12 میلیارد تزریق در طول سال تولید شود ، پس از اینکه چندین شرکت دارویی موفق به تولید واکسن Corona 19 شده اند ، اما 9 میلیارد از آنها قبلا به کشورهای ثروتمند فروخته شده اند. علاوه بر این ، این کشورهای ثروتمند بندهای گزینه ای در قراردادهای خود دارند که می تواند سود اضافی قابل توجهی فراهم کند.

بر این اساس ، بیشتر واکسن های تولید شده توسط موسسه تحقیقات سرم در هند ، که حداقل 1.5 میلیارد واکسن تولید شده توسط شرکت های بزرگ دارویی در جهان تولید می کنند ، به کشورهای در حال توسعه تحویل می شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *