[ad_1]

رسیدگی به شکایات سازمان های مدافع حقوق بشر در دادگاه چادری مقابل مرکز زنان
هزاران نفر از افراد بی خانمان در مرکز Skid Row

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] معترضان شعارهای خود را در مقابل دروازه اصلی فریاد می زدند در حالی که جلسه رسیدگی به بحران های بی خانمان در مقابل پناهگاهی در مرکز شهر لس آنجلس در ماه فوریه برگزار شد.

[서울=뉴시스] گزارشگر Cha Mi-rye = آسوشیتدپرس و رسانه های محلی گزارش دادند كه جلسه رسیدگی به پرونده حل مشكل بی خانمانها در لس آنجلس آمریكا در روز چهارم (به وقت محلی) در یك چادر مقابل یك پناهگاه در یک منطقه بی خانمان در مرکز شهر ، یک دادگاه غیر معمول نیست.

محله Skid Row در مرکز شهر خیابان معروفی است که هزاران نفر از افراد بی خانمان در آن جمع می شوند و در شرایط خطرناک و سخت روی زمین بی خانمان زندگی می کنند.

قاضی دیوید کارتر ، دادگاه دادگستری ایالات متحده ، جلسه مقدماتی دادگاه را با پهن کردن میز تاشو در یک چادر بزرگ که در یک پارکینگ مقابل یک پناهگاه به نام “مرکز زنان در مرکز” برپا شده بود ، آغاز کرد. در حین بازجویی ، گاهی اوقات با موسیقی بلند ، بوق و شعارهای جمعیتی که مقابل در اصلی ورودی پناهگاه جمع شده بودند ، روند کار قطع می شد.

قاضی کارتر گفت: “امروز این یک دادگاه بسیار ویژه و غیرمعمول است” ، با تأکید بر ویژه بودن مکان و جدی بودن مسائلی که باید در آن دادگاه مطرح شوند.

پرونده در آن روز توسط مغازه داران ، ساکنان و نمایندگان محلی تحت نام “اتحاد برای حقوق بشر” در مارس سال گذشته تشکیل شد و علیه مقامات شهرستانی و شهرستانستانی که نتوانستند به طور کامل از پس بحران پیش روی افراد بی خانمان در منطقه برآیند ، تشکیل شد. این یک آزمون مسئولیت بود.

افراد بی خانمان در اینجا با خطر مرگبار گرسنگی و سرما و همچنین جنایت و محیط ناپاک و همچنین شیوع ویروس کرونا ویروس مواجه هستند.

قاضی کارتر گفت که او این فرآیند را لغزنده خطاب می کند زیرا مردم واقعیت افراد بی خانمان را روی زمین “نمی بینند و احساس نمی کنند”.

وی گفت هفته گذشته هنگام بارندگی شدید از منطقه بازدید کرد و “اوضاع وحشتناک و خطرناک” بی خانمان را از نزدیک دید. قاضی کارتر یکشنبه گذشته (31 ژانویه) دستور تصحیح این جمله تلخ را به مقامات شهر لس آنجلس صادر کرد و گفت برخی از زنان از هیپوترمی مرطوب در زیر باران و بدون کفش رنج می بردند.

وی گفت اگر مدیران سیاسی نتوانند راه حلی پیدا کنند ، دادگاه ها راهی پیدا می کنند تا ببینند آیا راه حلی برای حل بحران وجود دارد و آیا آنها قدرت استفاده از آن را دارند.

پیوند_انتخابی

مایک بونین ، مشاور شورای شهر ، گفت: “سیستم اداری شهر از سطح بحرانی که ما با آن روبرو هستیم خارج است.” وی گفت كه بهترین راه حل و فصل پرونده با موافقت شهر و شهرستان ، دادن اختیار به دادگاه ها برای سفارش پناهگاه های بی خانمان و تأمین هزینه های معیشتی است.

با این حال ، مدیر منطقه هیلدا سولیس گفت که چنین اعلام رضایت نمی تواند پاسخ باشد. وی گفت که می داند ساکنان تمایلی ندارند و با ساخت پناهگاه و امکانات محله برای افراد بی خانمان در مرکز شهر مخالفت می کند.

سولیس گفت: صاحبخانه های محلی می گویند: “چگونه می توانیم از مجتمع آپارتمانی بلندمرتبه ای كه برای فروش تبلیغ می كنیم فقط در مدت 5-10 دقیقه امكانات بی خانمان بیاوریم؟”

با این حال ، الیزابت میچل ، وکیل اتحاد برای حقوق بشر در لس آنجلس ، از دادگاه خواست که با حکم دادگاه ، چه مقدار از این بودجه را خرج کرده و چه مقدار را باقی مانده ، فاش کند. قاضی این اجازه را داد.

بر اساس گزارشی از خدمات بی خانمان لس آنجلس که در ژانویه سال 2020 منتشر شد ، تعداد افراد بی خانمان در شهرستان لس آنجلس 66400 نفر است که بزرگترین نقطه جمع آوری شده در کالیفرنیا است. از این تعداد ، 41000 نفر به مرکز شهر لس آنجلس سرازیر می شوند. همه این ارقام نسبت به سال قبل 12 درصد افزایش یافته است.

قاضی کارتر همچنین گفت: تعداد بی خانمان هایی که سال گذشته در شهرستان لس آنجلس و این شهر جان خود را از دست دادند ، 1338 نفر بود که 32 درصد بیشتر از 2019 است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.