[ad_1]

برخی از جمهوری خواهان مخالف آن هستند

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]در عکسی که در شانزدهم ژانویه سال گذشته (به وقت محلی) گرفته شد ، رئیس دادگستری جان رابرتز ، که ریاست اولین دادگاه استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق را بر عهده داشت ، قبل از روند استیضاح سنا سوگند یاد کرد. 2021.1.26.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ برنده شد = رسانه های آمریکایی در بیست و پنجم (به وقت محلی) گزارش دادند که سناتور پاتریک رایش و نه جان رابرتز رئیس دادگاه عالی ، انتظار می رود که در دادگاه استیضاح سنا علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا ریاست کند.

روزنامه های نیویورک تایمز (NYT) و هیل به نقل از منابعی در روز اظهار داشتند که سناتور فعلی دموکرات رایچ بر روند استیضاح سنا علیه رئیس جمهور سابق ترامپ ریاست می کند.

انتظار می رود چاک شومر نماینده سنا و میچ مک کانل جمهوری خواه تصمیم نهایی را بگیرند.

یک منبع گفت: “رهبران دو کشور در مورد تمام رویه های مربوط به روند استیضاح گفتگو کردند” و “ما این و همه مسائل رویه را ترک کردیم تا به آنها ابلاغ شود.”

برخی از جمهوری خواهان به شدت مخالف ریاست جمهوری رایش در روند استیضاح هستند. در اولین دادگاه استیضاح علیه رئیس جمهور ترامپ در فوریه سال گذشته ، رایش به اتهام سو abuse استفاده از قدرت و ممانعت از پارلمان مقصر شناخته شد.

مسئله مشروعیت نیز مطرح شده است.

اگر مجلس نمایندگان با تصویب لایحه استیضاح پیگیر آزار و شکنجه شده باشد ، سنا مسئول این روند است. سناتورها هیئت منصفه را به دست می گیرند و دادستان (عضو دادسرای استیضاح) و وکلا (دفاعیات رئیس جمهور سابق ترامپ) با هم درگیر می شوند. این قاضی رئیس است.

قانون اساسی آمریکا رئیس دیوان عالی کشور را ملزم می کند که رئیس دادگاه استیضاح سنا باشد. اولین دادگاه استیضاح نیز توسط رئیس دادگستری رابرتز محاکمه شد. با این حال نظرات تقسیم شد ، زیرا هیچ قانونی در مورد امکان استیضاح رئیس جمهور پس از بازنشستگی و اینکه آیا دیوان عالی همچنان قاضی اصلی است وجود ندارد.

در همین حال ، مجلس نمایندگان ایالات متحده در آن روز لایحه استیضاح را برای سنا ارسال می کند. انتظار می رود روند استیضاح سنا به طور جدی از 9 ماه آینده آغاز شود.

مجلس نمایندگان لایحه استیضاح را به اتهام ایجاد جنگ داخلی علیه رئیس جمهور پیشین ترامپ در سیزدهم به دلیل ناآرامی های بی سابقه در کنگره تصویب کرد. این امر باعث می شود ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده باشد که در مجلس نمایندگان دو بار استیضاح شده و اولین رئیس جمهوری که به دلیل استیضاح پس از بازنشستگی محاکمه می شود.

برای تصویب لایحه استیضاح توسط سنا ، 67 نفر ، دو سوم یا بیشتر باید تصویب کنند. با 50 كرسی برای دموكراتها و 50 كرسی برای جمهوری خواهان ، 17 جمهوری خواه باید اتهامات رئیس جمهور ترامپ را محكوم كنند. در صورت محکومیت ، فقط 51 اکثریت باید رد صلاحیت آینده از سمت مقامات دولتی را تحت ماده 14 اصلاحیه که این بار در حال بررسی است ، تأیید کنند.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *