[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스]چوی جونگ-گئون ، معاون اول وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه که به ایران سفر کرده بود ، در دهمین روز (به وقت محلی) با عباس اراکیچی وزیر امور خارجه ایران در تهران دیدار کرد. (عکس = عکس وب سایت وزارت خارجه ایران)

[서울=뉴시스] گزارشگر Jaewoo Lee = روزنامه فایننشال تایمز انگلیس (FT) در دهمین (به وقت محلی) گزارش داد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (IRGC) حامل ماده شیمیایی کره ای MT-Korea Chemi را که در دارایی های پولی ایران (صادرات نفت) منجمد شده بود ، دستگیر کرد. این گزارش به عنوان بخشی از اختلاف 7 میلیارد دلاری طولانی مدت گزارش شده است.

یک رژیم نزدیک به خط تندرو ایران با استناد به درگیری آمریکا برای تحلیف جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریکا ، به FT گفت. .

“دوم ، دو اقدام ایران (افزایش 20 درصدی در نسبت غنی سازی اورانیوم و دستگیری شیمی کره) ارتباطی با یکدیگر ندارند و همچنین قصد تحریک ایالات متحده را ندارند.” “این یک تصمیم اقتصادی بود که ما را مجبور به مسدود کردن دارایی های خود کرد.”

FT می گوید ایران به دلیل تحریم های آمریکا تحت فشار اقتصادی زیادی قرار دارد و با بدترین بحران کرونا 19 در خاورمیانه دست و پنجه نرم می کند. این پس از ابراز خجالت از اعزام آنها بود.

یکی از افراد داخلی رژیم گفت: “مبارزه ما نتیجه ای نداد. سپس ، آنها (کره ای ها) باید آزرده خاطر شوند. [the Koreans] سیلی لازم داشت) “آنها درک خواهند کرد که وقتی به دنبال خرید دارو و واکسن هستیم نمی توانیم پول ایران را محدود کنیم.”

“آنها باید بدانند که پاسخ به ایمیل ما نباید فقط حیف باشد.” “وقت آن است که بتوانیم نجوا کنیم.

FT تحلیل می کند که ایران بندرت در مورد مسائل مالی با متحدان تجاری یا سیاسی درگیری آشکار دارد. وی سپس به نقل از یك متخصص اظهار داشت: بی تفاوتی كه كره جنوبی قبل از شیوع ویروس كرونا نشان داد ، ایران را به اقدام وا داشت.

یک تحلیلگر گفت: “حتی چین برای زنده ماندن به ایران پول نقد می پردازد.” کره ای ها طوری رفتار کردند که انگار اصلاً برایشان مهم نیست و این باعث خشم ایران شد. »

FT همچنین گفت: تصرف Chemiho کره ای نشان دهنده فشار داخلی داخلی در ایران برای حل مشکل ده ها میلیارد دلار دارایی پولی است که توسط بانک های چین ، هند و عراق و همچنین کره در یخ زده از ترس تحریم های ایالات متحده مسدود شده است. ایران همچنین خواستار پرداخت 6 میلیارد دلار از عراق برای صادرات گاز و برق است.

میزان صادرات نفت ایران توسط بانک های خارجی منجمد به طور دقیق مشخص نیست ، اما FT با استناد به اقتصاددانان نزدیک به دولت ایران ، بین 10 تا 120 میلیارد دلار تخمین می زند. این قیمتی است که ایران باید دریافت کند و به کره ، چین ، هند ، ترکیه و عراق نفت صادر کند ، اما به دلیل تحریم های آمریکا منجمد شده است.

علاوه بر این ، FT تفسیر می کند که تنش میان جناح ها در مورد انتخابات ریاست جمهوری ژوئن ایران نیز بر وضعیت تأثیر می گذارد. تندروها ، اکثریت نیروهای پارلمانی با هدف پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ژوئن ، لایحه ای را تصویب کردند که رئیس جمهور حسن روحان ، یک مرکز مرکز را ملزم به افزایش قابل توجه فعالیت های غنی سازی اورانیوم کرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.