[ad_1]

اکثریت جمهوریخواه با پیشنهاد تفاهم نامه جایگزین “مخالف قانون اساسی” رأی دادند

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، هنگام خروج از کاخ سفید در 20 ام ، قبل از سوار شدن به هلیکوپتر ویژه پارک دریایی ، دست خود را برای استقبال از او بلند می کند. 28.01.021.

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم نان یانگ = پیش از دادرسی درباره استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، یک طرح عدم اعتماد به نفع در برخی از سنای آمریکا در حال بحث است.

طبق گفته Axios ، وال استریت ژورنال (WSJ) و CNN در تاریخ 27 (به وقت محلی) ، سوزان کالینز جمهوری خواه و تیم کین نماینده حزب دموکرات دموکرات در حال بررسی نحوه پیشنهاد طرح اعتماد به نفس رئیس جمهور سابق ترامپ در هفته آینده هستند. شناخته شده است که آنها در حال پیش نویس یک قطعنامه هستند.

پیش از این ، مجلس نمایندگان آمریکا روز 25 ام لایحه استیضاح را از طریق مدیر استیضاح به اتهام “تحریک جنگ داخلی” برای رئیس جمهور سابق ترامپ به مجلس سنا ارسال کرد. گفته می شود در 6 ژانویه طرفداران گروه تئاتر به مجلس حمله کردند. گزارش شده است که جلسه استیضاح سنا در هفته دوم فوریه آغاز می شود.

طبق قانون اساسی ، دو سوم اعضای سنا باید محکوم شوند تا در جلسه استیضاح محکوم شوند. در حال حاضر ، ساختار سنای آمریکا به 50 جمهوریخواه در مقابل 48 دموکرات و دو دموکرات مستقل تقسیم شده است.

پیش از دادرسی استیضاح به طور کامل ، سنا در بیست و ششم رای گیری برگزار کرد و دادخواست را به درخواست راند پاول جمهوری خواه “غیرقانونی” اعلام کرد. نماینده کنگره پاول گفت: “استیضاح رئیس جمهور سابق که غیرنظامی است ضمن اصرار بر وحدت دولت ، مخالف ادغام است.”

در آن زمان ، رأی با 55 رأی موافق در برابر (قانون اساسی) در مقابل 45 رأی مخالف (ضد قانون اساسی) رد شد. با این حال ، با توجه به توزیع فعلی دو حزب در مجلس سنا ، می توان دریافت که اکثریت قریب به اتفاق در حزب جمهوری خواه به پائول ، یعنی کشور ، رای دادند که استماع استیضاح خلاف قانون اساسی است. این مورد پذیرفته شد ، به این معنی که احتمال گناه در تصمیم استیضاح در آینده اندک بود.

براساس نتایج رای گیری سنا ، این قطعنامه به عنوان “جایگزینی” برای استیضاح ارائه شد. کین به سی ان ان گفت: “برای رهبری سنا مهم است که درک کنند گزینه دیگری وجود دارد.”

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *