[ad_1]

خلاصه اطلاعات و دسترسی به اطلاعات محرمانه پس از بازنشستگی

پیوند_انتخابی
[알라모=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده در مانع مرزی مکزیک در آلامو ، تگزاس در روز دوازدهم سخنرانی کرد. 2021.01.18.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = در سیاست های ایالات متحده ، وقتی رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ بازنشسته می شود ، طرحی برای جلوگیری از دسترسی به اطلاعات مهم وی آغاز شده است. به همین دلیل نمی توانید به رئیس جمهور ترامپ اعتماد کنید.

کمیسر اطلاعاتی مجلس دموکراتیک آدام سیف در مصاحبه با CBS “Face the Nation” در هفدهم (به وقت محلی) گفت: “هیچ موقعیت دیگری وجود ندارد که رئیس جمهور (ترامپ) به یک جلسات اطلاعاتی به طرقی دیگر نیاز داشته باشد” و ” اکنون و در آینده “.

“من فکر نمی کنم در این زمینه بتوان به رئیس جمهور ترامپ اعتماد کرد. مطمئناً در آینده به او اعتماد نخواهد شد.”

نگرانی او این است که رئیس جمهور ترامپ ممکن است از اطلاعاتی که به دست آورده سو mis استفاده کند یا آنها را جعل کند. آقای سیف گفت: “ما دیده ایم كه رئیس جمهور لی اطلاعات را سیاسی می كند.” این تهدید دیگری برای كشور است. “

طبق قوانین فعلی ، روسای جمهور سابق ایالات متحده می توانند به طور منظم جلسات توجیهی دریافت کرده و به اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کنند ، حتی اگر کاخ سفید را ترک کنند.

با این حال ، رئیس سابق دولت ترامپ ، سو گوردون ، رئیس سابق سرویس اطلاعات ملی ، بر لزوم محدود کردن دسترسی به اطلاعات پس از خروج ترامپ از طریق کمک کتبی به واشنگتن پست اصرار دارد.

گوردون معاون سابق مدیر وقت در مشارکت خود در آن زمان با اشاره به چگونگی دسترسی رئیس جمهور ترامپ به مسائل و اطلاعات امنیت ملی گفت: “ما باید تصمیم قاطع تری در مورد او بگیریم که به زودی رئیس جمهور سابق خواهد شد.”

گوردون معاون سابق مدیرعامل گفت: “در دوران معاصر ، هیچ رئیس جمهور معزولی وجود نداشته است كه به محض خروج از دفتر ، سیگنال داده یا برنامه ای برای اقدام سیاسی داشته باشد.” در مورد رئیس جمهور ترامپ ، می توان از اطلاعات بعد از بازنشستگی استفاده سیاسی کرد.

سناتور آنگوس کینگ ، مستقل از دموکرات ها ، همچنین گفت که “او نگرانی های جدی دارد که رئیس جمهور ترامپ سهوا یا عمداً اطلاعات محرمانه ای را افشا خواهد کرد که می تواند مخبران و رسانه ها را به خطر بیندازد.”

پرزیدنت ترامپ ارزیابی می شود که وی توجه زیادی به جلسات توجیهی اطلاعاتی که در دوره مسئولیت وی برگزار می شود ، ندارد. قبل از بازنشستگی ، صدایی ظاهر شد که می گوید دسترسی وی به اطلاعات باید محدود شود.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *