[ad_1]

طبق گزارش ها شفافاز سوی دیگر روزنامه صهیونیستی هاآرتص می نویسد که طبق ارزیابی مقامات ارشد سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی ، احتمال جنگ با لبنان هنوز کم است.

این روزنامه افزود با وجود تلاش های منتسب به اسرائیل برای حمله به پروژه موشکی حزب الله ، “مستقیم و شلیك” ، این جنبش توانسته است این توانایی را به گونه ای توسعه دهد كه نگرانی ها را در سازمان امنیتی صهیونیستی افزایش دهد.

وی افزود: ارزیابی های امنیتی در فلسطین اشغالی نشان می دهد كه حزب الله تاكنون موفق به ذخیره صدها موشك میان برد و دوربرد شده است و هم اكنون مراكز متعددی در لبنان وجود دارد كه این اجزای سازنده این موشك ها هستند.

تال کلمن ، فرمانده جبهه ایران در ارتش اسرائیل گفت: “فکر کردن برای یک حمله پیشگیرانه به پروژه موشکی حزب الله دشوار است زیرا می تواند به یک جنگ منطقه ای منجر شود.”

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در اواخر سال گذشته (2020) به المیادین گفت: “تعداد موشک های حزب الله در سال گذشته دو برابر شده است و ما می توانیم هر هدفی را در فلسطین اشغالی هدف قرار دهیم.”

اخیراً اسحاق بریک ، ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی ، در مصاحبه با شبکه 7 صهیونیستی درباره قدرت موشکی جنبش حزب الله لبنان صحبت کرده است.

ژنرال پیشین ارتش رژیم صهیونیستی در تشریح قدرت موشکی جنبش حزب الله لبنان گفت: موشک های نقطه ای این جنبش کافی بود تا کل خاک فلسطین اشغالی را در یک سال نابود کند.

رژیم صهیونیستی همچنین در حال انجام رزمایش گسترده نظامی با هدف شبیه سازی موشک های حزب الله ، حمله به جنگنده های اسرائیلی و احتمال جنگ در جبهه شمالی (مرز لبنان) است.

همه رزمایش ها و هواپیماهای جنگی در این تمرین شرکت کردند و نیروهای ذخیره احضار شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *