[ad_1]

پیوند_انتخابی
[AP/뉴시스] نمای تأسیسات هسته ای پوردو در منطقه کوهستانی ایران در 4 نوامبر سال گذشته (به وقت محلی). 2021.01.02.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ برنده شد = کشورهای عمده اروپایی با بیان اینکه این توافق هسته ای ایران را نقض می کند (JCPOA ، برنامه جامع اقدام مشترک) از ایران خواستند تا برنامه تولید فلز اورانیوم خود را متوقف کند.

به گفته رسانه های خارجی ، در بیانیه مشترک شانزدهم (به وقت محلی) ، وزرای خارجه انگلیس ، فرانسه و آلمان گفتند: “تولید فلز اورانیوم به طور بالقوه دارای اهمیت نظامی است.” من بر شما اصرار دارم “

این کشورها مشترکاً توافق نامه هسته ای ایران را امضا می کنند. در توافق هسته ای سال 2015 ، ایران تصمیم گرفت که فلوتونیوم یا فلز اورانیوم تولید نکند ، که می تواند به مدت 15 سال در سلاح های هسته ای استفاده شود.

این بیانیه پس از آن اعلام شد که آژانس انرژی هسته ای بین المللی (IAEA) در سیزدهم اعلام کرد که “ایران قصد دارد از فلز اورانیوم غنی شده برای تأمین سوخت مدرن راکتورهای تحقیقاتی استفاده کند.”

روز چهارم ، ایران گفت که کار افزایش غلظت اورانیوم به 20٪ در تأسیسات هسته ای زیرزمینی پوردو را آغاز کرده است. شناخته شده است که فقط رسیدن به غلظت سلاح به 90٪ ، زمانی که به 20٪ متمرکز شود ، فقط یک زمان است که بیش از 3.76٪ توافق هسته ای است.

دلیل این امر آن است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال 2018 به طور یک جانبه از توافق خارج شد ، تحریم های اقتصادی را از سر گرفت و فشارهای خود را افزایش داد.

همچنین از این هدف به منظور افزایش قدرت چانه زنی قبل از تحلیف دولت جو بایدن تعبیر می شود. بایدن گفت اگر ایران به توافق هسته ای پایبند باشد ، ایالات متحده به توافق باز می گردد.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.