[ad_1]

ارتباطات نماینده عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR)
بیش از 700 پناهجوی غیرنظامی در سه ماه گذشته تخلیه شده اند

پیوند_انتخابی
[데이르알하시=AP/뉴시스]در روز چهاردهم (به وقت محلی) ، ابراهیم ناجر ، مدیر هفت ماهه ، در بیمارستانی در دیرالهاچی ، یمن تحت معاینه فیزیکی قرار گرفت. این کودک فقط 3 کیلوگرم وزن دارد و صدها کودک در یمن به دلیل فقر و درگیری از سو mal تغذیه شدید رنج می برند. 20/6/2020

[서울=뉴시스] خبرنگار چا می ری = با افزایش دوباره نبرد بین نیروهای دولتی و شورشیان در استان حدیده در جنوب یمن ، شمار کشته ها ، از جمله غیرنظامیان ، در حال افزایش است ، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل (OHCHR) در بیست و هشتم (به وقت محلی) گفت .

از اواسط ژانویه در منطقه ، درگیری بین دو نیرو به طور مکرر رخ داده است و همچنین بر اساس اعلامیه OHCHR سازمان ملل ، گلوله ها در مناطق مسکونی و اماکن خصوصی نیز ریخته شده است. پیش از این ، گزارش هایی مبنی بر حمله و تخریب شهرک ها و مزارع غیرنظامیان در مناطق هیز و دورایخیمی گزارش شده بود.

تاکنون تخمین زده شده است که حداقل 700 نفر از ساکنان حدود 100 خانوار از خانه های خود در این منطقه گریخته اند.

در یک بیانیه مطبوعاتی ، مقامات دولتی هودیدا گفتند: “تعداد تلفات غیرنظامیان در هودیدا به طرز چشمگیری در حال افزایش است. در سه ماه گذشته سال 2020 ، فقط در هودیدا 153 کشته غیرنظامی رخ داده است ، بیش از هر کشور دیگر در این کشور. زیرا جنگ اغلب در مناطق مسکونی و غیرنظامی رخ می دهد. ”

آوکه روتزما ، فعال بشردوستانه یمنی نیز گفت: “حمله وحشیانه به خانه های خصوصی ، قوانین بین المللی حقوق بشر را نقض می کند. ما باید فوراً متوقف شویم.” وی گفت: “سربازان هر دو طرف جنگ داخلی هرگز نباید فراموش كنند كه باید از غیرنظامیان محافظت كنند و كمك های بشردوستانه لازم را به مجروحان و پناهندگان ارائه دهند.”

در 18 ژانویه گزارش شد که حداقل 23 نفر در شورشیان یمنی و حوثی در منطقه الدوراهیمی در حدیده نامجک کشته شدند.

در بندر حدیده ، یک شهر بندری در دریای سرخ ، در دسامبر 2018 ، پیمان صلح استکهلم با واسطه سازمان ملل جنگ بین نیروهای دولتی و شورشیان را متوقف کرد.

یمن بزرگترین بحران بشردوستانه جهان است و 80 درصد از 24 میلیون نفر آن فقط با کمک هزینه زندگی می کنند. سازمان ملل متحد گفت ، اما از 3.38 میلیارد دلار وعده داده شده سال گذشته برای کمک به یمن ، فقط 56 درصد از پول به سازمان ملل پرداخت شده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *