[ad_1]

هشدار شدید وزارت دفاع چین “استقلال تایوان جنگ است”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스] سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده جان کربی جان در تاریخ 28 ام (به وقت محلی) در وزارت دفاع در واشنگتن برای مطبوعات توضیحاتی ارائه داد. 29.01.2021

[서울=뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = مقامات نظامی ایالات متحده و چین بر سر تایوان درگیر شده اند.

در تاریخ 29th ، هنگ کنگ South China Morning Post گفت سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده جان کربی آمادگی دولت ایالات متحده را برای حمایت از حق دفاع از تایوان تأیید کرد.

سخنگوی کربی گفت: “ما از نظراتی که مغایر با قصد ما برای انجام تعهدات خود طبق قوانین تایوان است متاسفیم.”

“همانطور که دیروز تونی بلینکلن وزیر امور خارجه آمریکا گفت ، ما راهی برای همکاری با چین پیدا خواهیم کرد ، اما ما وظیفه داریم این کار را انجام دهیم.”

کربی گفت: “هیچ دلیلی وجود ندارد که مسئله تایوان منجر به چنین رویارویی شود.” ارتش ایالات متحده آماده تحقق وعده های ما در زمینه امنیت در منطقه است.

پیش از این ، در جلسه توجیهی ماهانه روز 28 ، وزارت دفاع چین به مقامات حزب دموکرات تایوان و ایالات متحده به شدت هشدار داد که “استقلال تایوان به معنای جنگ است”.

وو چن سخنگوی وزارت دفاع گفت: “در تاریخ مردم چین ، جنبش تقسیم و استقلال چند لشکر تایوانی فقط یک حباب کوچک است.”

“ارتش آزادیبخش خلق چین تمام اقدامات لازم را برای خنثی کردن همه تلاشها برای تقسیم استقلال و دفاع قاطع از حاکمیت و قلمرو ملی انجام خواهد داد.”

سخنگوی وو در مورد روابط ایالات متحده و چین گفت: “همانطور که واقعیت ها نشان داده است ، بازدارندگی چین یک مأموریت غیرممکن است (حفظ چین ، یک مأموریت غیرممکن است) و در پایان سنگ اندازی به من خواهد رسید.

وی تأكید كرد ، “هر دو كشور و ارتش در خط مقدم صفحه جدید تاریخ هستند.” “ما امیدواریم که دولت جدید با چین کار کند.”

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *