[ad_1]

پروفسور یانگون سئو و صدها دانشجو در این اعتراض شرکت کردند

پیوند_انتخابی
[양곤=AP/뉴시스]روز پنجم ، معلمان در مقابل دانشگاه دانشگاه یانگون در یانگون ، میانمار جمع شدند ، تابلویی با عنوان “معلمان میانمار ، نافرمانی از شهروندان” را در دست داشتند و برای نشان دادن مقاومت ، سه انگشت را بالا بردند. آنها روبان قرمز پوشیدند و در اعتراض به کودتا مقابل مدرسه تجمع کردند. 2021.02.05.

[양곤=AP/뉴시스] خبرنگار Ye-sung Moon = در روز پنجم ، پنجم کودتای نظامی در میانمار ، مردم در همه جا اعتراض کردند. در یانگون ، بزرگترین شهر ، جنبش “نافرمانی مدنی بدون خشونت” به محله های دانشگاه گسترش یافت.

آسوشیتدپرس گزارش داد که صدها دانشجو و معلم کالج در همان روز علیه ارتش در یانگون ، بزرگترین شهر میانمار اعتراض کردند.

معترضین برای حمایت از آنگ سان سوچی ، مشاور زندانی ایالتی ، روی سینه های خود نوار قرمز قرار داده و با سه انگشت ، نماد مقاومت ، استقبال کردند. این سلام سه انگشتی از بازی های گرسنگی گرفته شده و به عنوان نمادی از مقاومت در اعتراضات ضد دولتی در تایلند مورد استفاده قرار گرفت.

آنها همچنین اعتراض کردند و شعارهایی مانند “زنده باد مادر سو” و “من دیکتاتوری نظامی نمی خواهم” فریاد زدند و خواستار آزادی سوجی شدند.

حدود 200 استاد و دانشجو از دانشگاه ملی آموزش و پرورش یانگون اعتراض کردند و کارمندان مشابهی از دانشگاه داگون در این اعتراضات شرکت کردند.

اعتراضات مشابهی در سایر دانشگاههای یانگون نیز برگزار شده است.

پیوند_انتخابی
[양곤=AP/뉴시스]روز پنجم ، معلمان در مقابل دانشگاه دانشگاه یانگون در یانگون ، میانمار جمع شدند ، تابلویی با عنوان “معلمان میانمار ، نافرمانی از شهروندان” را در دست داشتند و برای نشان دادن مقاومت ، سه انگشت خود را بالا بردند. آنها روبان قرمز بسته و در اعتراض به کودتا مقابل مدرسه تجمع کردند. 2021.02.05.

تا روز گذشته ، کادر پزشکی حدود 100 بیمارستان میانمار اعتراض را رهبری کردند.

علاوه بر این ، در برخی از شهرها ، از جمله یانگون ، ساکنان اعتراض خود را ادامه می دهند و هر شب از سر و صدایی مانند کوبیدن بر روی ظروف فلزی مانند قابلمه ها و قابلمه ها استفاده می کنند.

در همین حال ، به گفته سازمان غیردولتی میانمار میانمار اکنون ، دولت نظامی همچنین مدیر اجرایی مرکزی اتحادیه ملی دموکراسی و اتحاد ملل (NLD) ، دستیار مشاور ملی سوزی را دستگیر کرد. گروه مدنی میانمار ، انجمن حمایت از جنایتکاران سیاسی ، گفت که ارتش پس از کودتا دست کم 133 مقام دولتی و قانونگذار ، بیش از 14 فعال حقوق بشر و چهره های دموکراتیک را دستگیر کرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *