[ad_1]

جنبش سیاه زندگی ارزشمندی است که باعث بروز حادثه جورج فلوید شد
قانونگذار نروژی توصیه می کند … “آگاهی از عدالت نژادی در جهان”

پیوند_انتخابی
[포틀랜드=AP/뉴시스]صدها معترض که در اعتراضات نژادی سیاه زندگی گران هستند (BLM) علیه تبعیض نژادی در 23 ژوئیه گذشته (به وقت محلی) در پورتلند ، اورگان ، ایالات متحده ، تلفن های خود را روشن کردند و فریاد عدالت نژادی را سر دادند. 3021.1.30.

[서울=뉴시스] گزارشگر شین یونگ برنده شد = گاردین در بیست و نهمین (به وقت محلی) گزارش داد که جنبش Black Live Matters (BLM) ، که اعتراضات جهانی علیه نژادپرستی را برانگیخت ، به عنوان نامزد جایزه صلح نوبل 2021 معرفی شد.

توصیه پیتر آیده ، نماینده کنگره نروژی است.

وی در توصیه نامه خود دلیل این توصیه را توضیح داد: “جنبش BLM نه تنها ایالات متحده بلکه کشورهای دیگر را نیز به مبارزه با مسئله تبعیض نژادی در کشور خود سوق داده است.”

وی گفت: “یکی از مهمترین چالشهایی که در اروپا و آسیا و همچنین ایالات متحده مشاهده کرده ایم این است که درگیری به دلیل نابرابری در حال افزایش است.” جنبش BLM به یک جنبش بسیار مهم در سراسر جهان تبدیل شده است برای مبارزه با نابرابری نژادی. تلاش برای افزایش آگاهی. “

به طور خاص ، وی گفت: “این متفاوت از قبل است زیرا طیف گسترده ای از جنبش ها را ایجاد کرده است که تمام گروه های اجتماعی خارج از آفریقایی آمریکایی را شامل می شود.”

جنبش BLM در تاریخ 25 مه سال گذشته در مینیاپولیس ، مینه سوتای ایالات متحده آمریکا گسترش یافت ، زمانی که جورج فلوید یک سیاه پوست غیر مسلح توسط فشار بیش از حد پلیس کشته شد. هنگام دستگیری ، او را با دستبند بسته و به خیابان تکیه دادند و در آنجا توسط گردن پلیس درک شوبین در زانویش خرد شد و درگذشت. او به او متوسل شد که در آن زمان نمی تواند نفس بکشد ، اما شوبین بدون نگرانی از این بابت فشار را ادامه داد.

خشم این حادثه مانند یک آتش سوزی گسترده شد و پس از عفونت ویروس کرونا (ویروس کرونا 19) به هسته بزرگترین توفان در ایالات متحده تبدیل شد. از آن زمان ، اعتراضات در سراسر جهان گسترش یافت و فرصتی را برای بررسی عدالت نژادی در هر کشور فراهم کرد.

این جنبش از سال 2013 آغاز شد ، زمانی که یک اسپانیایی سفیدپوست که با شلیک به یک جوان سیاه پوست ، تریبورن مارتین ، زندگی خود را به گلوله بست ، در دادگاه مجرم نبود. در سال 2014 نیز یک جنبش سیاه پوست برای حقوق بشر وجود داشت ، هنگامی که یک نوجوان سیاه پوست ، مایکل براون ، توسط یک افسر پلیس سفیدپوست مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

انتظار می رود توصیه امسال برای جایزه صلح نوبل تا اول فوریه برگزار شود. کمیته نوبل لیستی از برگزیدگان نهایی را تا پایان ماه مارس تهیه می کند و برندگان را در ماه اکتبر انتخاب می کند. مراسم اهدای جوایز قرار است 10 دسامبر برگزار شود. سال گذشته ، برنامه جهانی غذا (WEP) توسط نخست وزیر مورد تقدیر قرار گرفت.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *