[ad_1]

محدودیت در عملکرد دفتر عمومی برای شرکت کنندگان در جنگ داخلی … قانون کنگره

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده ، ساعاتی قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور جو بایدن ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، در 20 ام قبل از سوار شدن به هواپیمای شخصی با همسرش ملانیا ترامپ ، در برابر خبرنگاران حاضر شد. 2021.01.22.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم نان یانگ = گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه حزب دموکرات ایالات متحده در حال بررسی استفاده از متمم چهاردهم برای ایجاد مانع در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین است.

هیل ، یک رسانه متخصص در پارلمان ، گزارش 22 (به وقت محلی) را با استناد به برخی از اعضای حزب دموکرات گزارش داد. این بحث در حال حاضر در مراحل ابتدایی است و رهبری سنا دموکرات همچنان محتاطانه است.

متمم چهاردهم مربوط به تابعیت است. کسانی که در بند 3 در مناصب عمومی خدمت کرده اند حق ندارند به عنوان رئیس جمهور یا معاون رئیس جمهور که در یک جنگ داخلی یا شورش شرکت کرده اند یا از نیروهایی که آنها را هدایت کرده اند حمایت کرده اند ، سمت خود را حفظ کنند. بند 5 همین ماده به کنگره اختیار اعمال مفاد را می دهد.

این جدا از روند استیضاح علیه رئیس جمهور سابق ترامپ است. سناتور دموکرات کریس مورفی توضیح داد: “متمم چهاردهم ، نسخه جداگانه ای از استیضاح است.”

نماینده مورفی همچنین امکان استفاده از متمم چهاردهم در برابر رئیس جمهور سابق ترامپ را “قطعاً ممکن” توصیف کرد.

با این حال ، سناتور دیک دوربین از همان حزب گفت: “در متمم چهاردهم به وضوح مشخص نشده است که چه کسی در جنگ داخلی شرکت کرده است” و “من هنوز مطمئن نیستم.

پیش از این ، در تاریخ ششم ، رئیس جمهور سابق ترامپ به اتهام تشویق طرفداران افراطی به حمله به پارلمان تحت پیگرد قانونی استیضاح دوم به جرم “تحریک به جنگ داخلی” قرار گرفت. جلسه دادرسی در هفته دوم فوریه آغاز می شود.

پس از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر گذشته ، رئیس جمهور سابق ترامپ در اوایل دسامبر در یک مراسم کاخ سفید جشن گرفت و گفت ، “چهار سال دیگر شما را می بینم” ، احتمال تکرار در سال 2024 را که توسط برخی مطرح شد ، قدرت بخشید.

بعلاوه ، هنگام خروج از کاخ سفید ، وی از حامیان خود خداحافظی کرد ، اما اعلام کرد که روزی برمی گردد و فرصت کاندیداتوری مجدد را در سال 2024 رها می کند.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *