[ad_1]

طبق گزارشات شفاف، دکتر محمد طالبور وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 50 درصد ظرفیت تخت بیمارستان سینا برای بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر اختصاص دارد ، گفت: ما حدود 200 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب داریم که در بخش مراقبت های ویژه ، بخش اورژانس و بخش تنگ بستری هستند. البته این تنها بیمارانی هستند که شرایط بسیار بدی دارند و نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند ، کسانی که شرایط بهتری دارند روزانه و به صورت سرپایی برای تزریق دارو مراجعه می کنند. در واقع روزانه حدود 100 یا 150 نفر برای دریافت دارو مراجعه می کنند و این نشان می دهد که بار بیماری حدود 3 یا 4 برابر ضربان قلب است.

وی با تأکید بر اینکه فشار اصلی بیماری بر بیمارستان های دانشگاهی است ، تاکید کرد: تقریباً یک سال و نیم است که ما بیماران را بدون وقفه می پذیریم و بر سایر مراکز مانند مراکز نظامی ، شهرداری ها و … اصرار دارم. . ، به بیماران برسد. ” اگر تعداد بیماران کمی افزایش یابد ، آنها پشت درب بیمارستان می مانند.

وی افزود: یک بیمار کرونری شدید به طور متوسط ​​حدود 4 روز در بیمارستان بستری است. ما درمان اصلی را به بخش سرپایی ارجاع داده ایم و اگر بیمار در شرایطی باشد که بتواند درمان را در خانه ادامه دهد ، او را رها می کنیم تا بتوانیم سایر بیماران را بپذیریم. کسانی که وضعیت بهتری دارند پذیرفته نمی شوند و فقط داروهای سرپایی دریافت می کنند.

رئیس بیمارستان سینا در تهران ادامه داد: در حال حاضر ، همانطور که در ابتدای شیوع بیماری وجود داشت ، این امکان وجود ندارد که همه بیماران به بیمارستان ما مراجعه کنند. برخی از بیماران در مراکز سرپایی ، کلینیک ها و کلینیک ها ویزیت می شوند و فقط بیماران بدحال به بیمارستان های دانشگاهی ارجاع داده می شوند. البته این بدان معنا نیست که درصد بیماران وخیم افزایش یافته است ، اما این نوع مراجعه به مرکز ما را نشان می دهد که درصد بیماران وخیم بیشتر است. خوشبختانه به دلیل تجربیات به دست آمده در این مدت و این واقعیت که درمانهای خوبی ارائه می شود ، مرگ و میر افزایش نیافته است. البته برخی از بیماران نیز به دلیل عدم تمایل به واکسیناسیون به بیمارستان مراجعه می کنند و حتی در همان اورژانس با روحیه بد می میرند. عدم واکسیناسیون به هر دلیلی یک اشتباه بزرگ است. اگر نوبت واکسیناسیون آنها است ، باید بلافاصله واکسینه شوند تا در صورت ابتلا به این بیماری وزن کمتری پیدا کرده و احتمال انتقال بیماری به دیگران را کاهش دهند.

وی افزود: ما زیر گروه دانشگاه علوم پزشکی تهران هستیم و اورژانس تهران سهمیه تخت ها را با بیماران وخیم پر می کند.

وی در مورد متوسط ​​زمانی که یک بیمار قبل از ورود به بخش اورژانس می گذراند ، گفت: “ابتدا باید مشخص شود که بیمار مراجعه کننده به ما تاج 100٪ دارد یا خیر.” ابتدا ، با آزمایش و توموگرافی کامپیوتری باید ثابت کنید که این تسهیلات در بیمارستان نیز وجود دارد ، اما تا زمانی که پاسخ ها دریافت نشوند ، نمی توان بیمار را به بخش عادی یا کرونر فرستاد زیرا وضعیت وی نامعلوم است. حدود 6 تا 8 ساعت طول می کشد تا بیمار در بخش اورژانس باشد ، اما برخی از بیماران نیز از این وضعیت رنج می برند. اما این کار باید قبل از تشخیص نهایی انجام شود.

طالب پور با اشاره به اینکه ظرفیت تخت های کرونر در بیمارستان سینا پر بود ، گفت: تقریباً منتظر یک تخت خالی برای پذیرش بیمار بعدی هستیم. بیماران در بخش اورژانس می مانند و تریاژ می کنند تا زمانی که تخت خالی است و ما آنها را به بخش منتقل می کنیم. در چنین شرایطی ، ما فعالیت سایر کلینیک ها و اتاق های عمل را کاهش داده ایم و فقط بیمارانی تحت عمل جراحی قرار می گیرند که به تشخیص سرپرست بخش ها نیاز فوری به عمل دارند و اتاق عمل انتخابی ما عملاً نیمه فعال است.

وی همچنین در مورد علائم بیماران می گوید: در نوع دلتا ، اصلی ترین تظاهرات اولیه بیماری سرماخوردگی و آبریزش بینی ، گلودرد ، تغییر صدا و غیره است. به تدریج ظاهر می شود تا علائم ریه ، سردرد ، سرگیجه و غیره ظاهر شود. با وضوح این علائم دیگر ، به سراغ علائم کلاسیک می رویم.

وی افزود: بیمارانی که ما در بیمارستان بستری می کنیم معمولاً افراد مسن و سالخورده هستند که اکثر آنها کسانی هستند که واکسینه نشده اند اما کسانی که واکسینه شده اند و آلوده شده اند بیشتر به صورت سرپایی درمان می شوند.

طالبوپور تصریح کرد که آیا تعطیلی 6 روزه تهران بر کاهش تعداد بازدیدها تاثیر گذاشته است یا خیر؟ ما هنوز به بالای قله پنجم نرسیده ایم و تعطیلی آن را کمی کند کرده است ، اما نیاز به ارزیابی اپیدمیولوژیک دارد. ما در حال حاضر در جزر و مد افزایشی تاج پنجم هستیم.

وی افزود: حداکثر کمکی که دانشگاه و دولت می توانست به ما بکند و تجهیزات را حداکثر کند ، اما بحث عملیاتی نیز وجود دارد. مثلا خرید اکسیژن در حال حاضر یک چالش است زیرا هم گران است و هم گران. از سوی دیگر ، هنگامی که یک مخزن 20 تنی نیاز به پر شدن دارد ، مدتی طول می کشد تا دستگاه از مدار خارج شود. زیرا در صورت استفاده از دستگاه ، فشار اکسیژن کاهش می یابد و اینها چالش های ما هستند. اما این بدان معنا نیست که ما کمبود داریم.

رئیس بیمارستان سینا در تهران گفت: در مورد تامین داروها به ما قول داده بودند که هر چقدر که ما می خواهیم دارو تحویل دهند و محدودیتی نداریم و داروها بیمه شده و با قیمت های مصوب عرضه می شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *