[ad_1]

گزارش NYT … “مورگان مویر ، تحلیلگر سیا ، انتخاب شد”

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، در تاریخ 28 (به وقت محلی) در دفتر کاخ سفید اظهار نظر پزشکی کرد. رئیس جمهور بایدن دستورالعملی را امضا کرد که سیاست رئیس جمهور سابق ترامپ در مورد حمایت از سازمانهای بین المللی در سقط جنین را لغو کرد. 29.01.2021.

[서울=뉴시스] خبرنگار کیم یه جین = نیویورک تایمز (NYT) در بیست و نهم (به وقت محلی) گزارش داد که یک تحلیلگر باسابقه CIA که مسئول گزارش محرمانه مستقیماً به رئیس جمهور سابق آمریکا جورج دبلیو بوش است.

NYT این گزارش را به نقل از مقامات دولت سابق و فعلی گزارش داد. به گفته این روزنامه ، مدیر جدید اطلاعات ملی (DNI) ، Avril Haynes ، مورگان مویر ، تحلیلگر CIA را به عنوان “مختصر” جدید برای هدایت جلسات اطلاعاتی روزانه رئیس جمهور (PDB) انتخاب کرده است.

CNN گفت که انجام یک وظیفه برای گزارش دادن به رئیس جمهور برای یک تحلیلگر CIA امری غیرقابل شنیده است.

PDB یک جلسing خلاصه روزانه در مورد سطح بالای رازداری و تحلیل امنیت ملی برای رئیس جمهور ، وزرا و دستیاران است.

تحلیلگر مویر ، مخفف اختصاری باتجربه ریاست جمهوری است. به گفته مقامات سابق ، وی پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 به مدت سه سال یکی از مربیان رئیس جمهور بوش بود.

این روزنامه تحلیل می کند که با توجه به دانش عمیق رئیس جمهور بایدن از سیاست خارجی ، یافتن کوتاه مناسب چالشی است که رئیس جمهور سابق جورج دبلیو دبلیو بوش با آن روبرو نشده است.

همکاران سابق تحلیلگر مویر معتقد بودند که او می تواند سوالات رئیس جمهور بایدن را پیش بینی کند. مایکل مورل ، رئیس سابق سیا که قبل از مویر ، تحلیلگر مختصر برای دولت جورج دبلیو بوش خدمت می کرد ، گفت: “او بهترین تحلیلگر در جامعه اطلاعاتی است.” وی افزود: “بهترین کوتاه”.

سخنگوی DNI گفت ، بت سنر ، وزیر سابق دولت دونالد ترامپ در ماه مه بازنشسته خواهد شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.