[ad_1]

مطبوعات یومیوری … گزارش اجباری از سال 2021
“معلوم شد که 44 ژاپنی در طرح چین برای هزاران ملت شرکت کردند”

پیوند_انتخابی
[도쿄=AP/뉴시스]مرد نوزدهم با ماسک پیشگیری از کرونا 19 در نزدیکی پوستر بازی های المپیک 2020 توکیو در توکیو ژاپن قدم می زند. 2021.01.19.

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم جین = یومیوری شیمبون در بیست و پنجم گزارش می دهد که ژاپن از سال 2021 موظف به ارائه گزارش در مورد بودجه تحقیقاتی دریافت شده از خارج شده است. این اقدامی با هدف جذب استعدادها از چین است.

به گفته این روزنامه ، وزارت آموزش ، فرهنگ ، ورزش ، علوم و فناوری از متقاضیان خواسته است بودجه تحقیقاتی خارجی را برای برنامه یارانه صندوق تحقیقات 2021 گزارش دهند.

هدف افزایش شفافیت تحقیقات و درک فعالیت های محقق در خارج از کشور است.

به ویژه ، روزنامه اشاره كرد كه در این اقدام “طرح هزاران نفر” چین در نظر گرفته شده است. برنامه Cheoning برنامه دولت چین برای جذب استعدادها در خارج از کشور است. دولت چین از طریق برنامه هزاران ملت و صدها برنامه مشابه دیگر به دانشمندان سراسر جهان حقوق می دهد.

طبق این روزنامه ، مشخص شد که 44 محقق ژاپنی در ابتکار عمل چینی “هزاران” شرکت کردند. 13 از 44 ، بیش از 100 میلیون ین (حدود 1.06 میلیارد ین) برای تحقیقات در 10 سال گذشته دریافت کرده اند. برخی از محققان به دانشگاههای نزدیک به ارتش چین تعلق داشتند.

دولت ژاپن نگران نشت فناوری مدرن است که می تواند برای مصارف نظامی استفاده شود. “استراتژی یکپارچه نوآوری 2020” که در جولای سال گذشته در جلسه هیئت دولت تصویب شد ، همچنین به لزوم افزایش شفافیت تحقیقات برای جلوگیری از نشت اطلاعات اشاره داشت.

بر این اساس ، حاکمیت هر کشور تقویت می شود. این اقدام همچنین به نظر می رسد اقدامی مدیریتی برای نشت فناوری در چین باشد.

دولت ژاپن در نظر دارد امسال دستورالعمل هایی را در میان نگرانی در مورد نشت فناوری و تهیه بودجه خارجی برای محققان تحت حمایت عمومی تهیه کند و اصول فعالیت های خارج از کشور را فاش کند.

طبق گفته وزارت آموزش ، فرهنگ ، ورزش ، علوم و فناوری تاكنون ، برای جلوگیری از شرایطی كه بودجه بر روی محققان خاص متمركز است ، لازم است كه تأمین و تقاضای حمایت عمومی غیر از حمایت دولت نیز مورد توجه قرار گیرد. با این وجود وجوه خارجی شناسایی نشده اند.

◎ هم اندیشی مطبوعات خبری [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *