[ad_1]

به گزارش شفاف ، خبرگزاری عربی رویترز به نقل از برخی منابع امنیتی گزارش داد که در درگیری هایی که صبح امروز (شنبه) در منطقه کرتان در استان عدن در جنوب یمن رخ داد ، چهار نفر کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند.

درگیری بین نیروهای امنیتی و پلیس بر سر شورای انتقالی یمن جنوبی تحت حمایت امارات زمانی آغاز شد که پلیس خواستار آزادی تعدادی از جوانان شد که چند روز پیش در اعتراضات به منظور بهبود شرایط زندگی از انجام این کار جلوگیری کرده بودند. کاهش ارزش پول کشور و جلوگیری از افزایش قیمت ها.

نیروهای کمربند ایمنی به چندین محله حمله کردند و به تعدادی از مراکز خرید و خانه ها آسیب رساندند.

فواد مسعود ، روزنامه نگار یمنی ، به الجزیره گفت: “نگرانی هایی در مورد تشدید درگیری در منطقه کرتر وجود دارد و نیروهای امنیتی برای یافتن چند فرد مسلح به مناطق مسکونی حمله می کنند ، در حالی که ورودی و خروجی های منطقه مسدود است. “

کمیته امنیتی استان عدن از ساکنان منطقه کرتر خواسته است تا چند ساعت آینده در خانه های خود بمانند تا شهر را از برخی از عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

این کمیته تأکید کرد که هرگز هیچ حزبی را که بخواهد به امنیت عدن و شهروندانش آسیب برساند و علیه حکومت اسلحه دست به کار شود ، تحمل نخواهد کرد.

این کمیته همچنین متعهد به حفاظت از اموال شخصی و عمومی است که در روزهای اخیر در معرض مصادره و سرقت قرار گرفته است.

شهر عدن شاهد تنش هایی بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب بر سر حاکمیت بر جنوب بوده است. در حالی که رئیس جمهور مستعفی در ریاض به سر می برد ، نخست وزیر مستعفی یمن هفته گذشته از ریاض به یمن بازگشت و به همراه دیگر وزرا در کاخ ریاست جمهوری در کرت مستقر شد.

در شهر تعز ، اعتراضات مجدد علیه وخامت شرایط زندگی و اقتصاد ، کاهش ارزش پول یمن و عدم پرداخت حقوق کارکنان چند ماه پیش آغاز شد.

معترضان خواستار برکناری دولت یمن و تشکیل یک دولت تکنوکرات برای اداره مرحله فعلی شدند و با شعارهایی خواستار برکناری فرماندار تایزه و مقامات محلی به دلیل عدم صلاحیت در مدیریت امور استان شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *