[ad_1]

اعتراضات در 60 شهر بزرگ برگزار شد
جوانان اعتراضات را از طریق شبکه های اجتماعی تشویق می کنند

پیوند_انتخابی
[모스크바=AP/뉴시스] در بیست و سوم (به وقت محلی) در مسکو ، معترضین خواستار آزادی الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسی توسط پلیس دستگیر شدند. 2021.1.23.

[서울=뉴시스] گزارشگر ایان = هواداران خواستار آزادی رهبر مخالفان روسی الکسی ناوالنی ، “شخص ثابت” ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در تاریخ 23 (به وقت محلی) در روسیه اعتراض کردند.

به گفته اینترفاکس و آسوشیتدپرس ، این اعتراضات قرار است در بیش از 60 شهر روسیه ساعت 14:00 همان روز برگزار شود. قاره روسیه از شرق دور تا غرب دور 11 ساعت اختلاف دارد و با توجه به این اختلاف زمانی ، اعتراضات از شرق دور به ولادیووستوک ، خاباروفسک و یاکوتسک به مرکز مسکو گسترش یافت.

برگزارکنندگان اعتراض در ولادی وستوک ، محل آغاز اعتراضات ، گفتند: “حدود 3000 نفر در اعتراضات شرکت کردند.” حدود 1000 نفر نیز در تظاهرات در خبروفسک شرکت کردند.

مقامات قبلاً از تصویب همه گزارش های تجمع امتناع کرده بودند و گفته بودند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ویروس جدید باید در خانه بمانند (کرونا 19). همه معترضین هشدار دادند که دستگیر خواهند شد.

گروه نظارت بر حقوق بشر OVD-info گزارش داد که دست کم 48 نفر به دلیل اعتراضات غیرقانونی در ولادیوستوک و خاباروفسک بازداشت شده اند.

با وجود هشدارهای پلیس ، انتظار می رود معترضان بزرگتر به پایتخت ، مسکو بروند. شهردار و پلیس مسکو اصرار داشتند که به اعتراضات ملحق نشوند.

این اعتراض از آن جهت مهم است که افکار عمومی پیرامون یک سرویس شبکه اجتماعی (SNS) شکل گرفته است.

ناوالنا که پنج ماه پس از اتمام معالجه مسمومیت خود از آلمان به روسیه بازگشت ، در شبکه های اجتماعی فاش کرد که 1.4 تریلیون “کاخ رشوه” در هفته گذشته و زندگی لوکس دختر پنهانش در اروپا به دست آمده است.

جوانان از این واقعیت عصبانی بودند و قصد خود را برای اعتراضات در شبکه های اجتماعی جمع کردند. مقامات با حذف مواد تبلیغاتی اعتراض آمیز مانند SNS روسیه مانند Vkontakte ، TikTok ، Instagram و YouTube شروع به جلب افکار عمومی کردند. وزارت آموزش روسیه تأکید کرد که والدین باید فرزندان خود را از شرکت در اعتراضات متوقف کنند.

با این حال ، این تحلیلی است که برای مقامات غیرممکن است که افکار عمومی را که به صورت آنلاین شکل گرفته سانسور کنند.

یک ستاره برجسته تیک توک روسی در مصاحبه با بی بی سی گفت: “پربیننده ترین ویدیوی تیک توک اکنون مربوط به کاخ رئیس جمهور پوتین ، بازداشت ناوالنی و اعتراضات بیست و سوم است.”

حتی مشاهیر روسیه در هنر و ورزش حمایت خود را از ناوالنی اعلام کرده اند.

در همین حال ، ناوالنی که اندکی پس از بازگشت به روسیه در روز هفدهم بازداشت شد ، در زندان بازداشتگاه مسکو است.

ناوالنی به کسب غیرقانونی 31 میلیون روبل (حدود 460 میلیون روبل) از شعبه روسی یک شرکت لوازم آرایشی فرانسوی در سال 2014 متهم شد. وی به سه سال و شش ماه زندان و پنج سال مشروط محکوم شد ، اما با ادعای اتهام سیاسی ، از اعدام خودداری کرد.

مقامات اصلاحی روسیه با ادعای اینکه ناوالنی بخاطر نقض تعهد مشروطیت تحت تعقیب بود ، شکایتی را علیه دادگاه آزادی مشروط ارائه کردند. روند در تاریخ 29 آغاز خواهد شد.

در آن روز ، مقامات اصلاحی روسیه خواستار صدور قرار بازداشت شدند و گفتند که نوالی باید تا زمان برگزاری دادگاه در روز 29 بازداشت شود. دادگاه وی را تأیید و تا پانزدهم ماه آینده به 30 روز زندان محکوم کرد.

◎ همدردی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *