[ad_1]

64٪ در حمایت از پس از انتخابات 58٪ در حمایت از سیاست

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] نمودار نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو. 2021.01.16

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = موافقت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تنها 29٪ بود که پایین ترین سطح از گذشته است. این یک نظرسنجی است که پس از حمله طرفداران پرزیدنت ترامپ به پایتخت آمریکا در روز ششم برگزار شد. علاوه بر این ، 68 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که می خواهند رئیس جمهور ترامپ پس از بازنشستگی در سیاست باقی نماند.

آژانس تحقیقاتی Pew Research Center در پانزدهم (به وقت محلی) اعلام کرد که نتیجه نظرسنجی از 5360 بزرگسال آمریکایی (محدوده خطا 1.9 ± p p) در روزهای 8 و 12 است. این نسبت به نظرسنجی از اوت سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است. موافقت پرزیدنت ترامپ در دوره ریاست جمهوری خود بالای 36٪ است.

تأیید جمهوری خواهان و هواداران مستقل جمهوری خواه 60 درصد بود که 17 درصد کمتر از نظرسنجی قبلی بود. برآورد تایید دموکرات ها و دموکرات های مستقل 1٪ از 5٪ به 4٪ کاهش یافته است.

68٪ پاسخ دهندگان می گویند: “رئیس جمهور ترامپ نباید در آینده به یک سیاستمدار بزرگ آمریکایی تبدیل شود.” تنها 29 درصد از نظرسنجی ها اظهار داشتند كه پرزیدنت ترامپ باید همچنان سیاستمدار اصلی آمریكا باقی بماند.

پنجاه و چهار درصد از افراد در نظرسنجی اظهار داشتند که خوب است ایالات متحده رئیس جمهور ترامپ و مایک پنس معاون رئیس جمهور را برای ادامه مأموریت خود برکنار کند. فقط 45 درصد از نظرسنجی ها گفتند كه پرزیدنت ترامپ باید تا پایان دوره بیستم ریاست جمهوری خود در سمت خود بماند.

75٪ از کل پاسخ دهندگان گفتند که رئیس جمهور ترامپ مسئول شورش های پایتخت است. با این حال ، ارزیابی با توجه به جهت گیری سیاسی تا حدودی متفاوت بود.

52 درصد جمهوری خواهان و جمهوری خواهان مستقل می گویند رئیس جمهور ترامپ مسئول این شورش ها است. به طور خاص ، 79 درصد گفتند که فکر نمی کنند ترامپ قبل از انقضای دوره ریاست جمهوری باید از سمت خود کناره گیری کند.

از سوی دیگر ، 95 درصد پاسخ دهندگان دموکرات و غیر دموکرات گفتند که رئیس جمهور ترامپ مسئول این شورش ها است. 83 درصد از نظرسنجی ها با استعفای رئیس جمهور ترامپ در دوره ریاست جمهوری وی موافقت کردند.

حدود 76٪ اقدامات رئیس جمهور ترامپ از زمان انتخابات ریاست جمهوری نوامبر. این در مقایسه با نوامبر گذشته 8 درصد افزایش داشته است. مرکز تحقیقات پیو گفت که 20 درصد طرفداران ترامپ نسبت به اقدامات وی منفی بودند ، بیش از دو برابر 10 درصد در نوامبر سال گذشته.

از سوی دیگر ، 64٪ از پاسخ دهندگان عملکرد جو بایدن رئیس جمهور تازه انتخاب شده پس از انتخابات ریاست جمهوری را مثبت ارزیابی کردند. 58٪ از پاسخ دهندگان با سیاست های بایدن و برنامه های آینده موافق هستند. 39٪ گفتند که موافق نیستند.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *