[ad_1]

پیوند_انتخابی
[앙카라=AP/뉴시스]رئیس جمهور ترکیه ، ریزف طیب اردوغان ، در روز چهاردهم (به وقت محلی) واکسن چینی Sinobac Corona 19 را در آنکارا واکسینه کرد. ترکیه استفاده اضطراری از Synovac را یک روز قبل تصویب کرد و در همان روز واکسیناسیون کادر پزشکی و گروه های پر خطر را آغاز کرد. 2021.01.15.

[서울=뉴시스] گزارشگر کیم جه یانگ = واکسیناسیون چینی کرونا 19 ، تولید شده توسط سینوباک ، از روز چهاردهم در ترکیه آغاز شد و بیش از 500000 نفر در روز پانزدهم ، روز دوم تزریق را انجام دادند.

ترکیه روز گذشته 285000 آمپول را با تمرکز بر کادر پزشکی به 285000 نفر تزریق کرد و میزان واکسیناسیون اولیه بسیار سریع را نشان داد که در مجموع 52،338 نفر در پانزدهم از ساعت 3 بعدازظهر (به وقت محلی) آمپول تزریق کردند.

مقامات ترکیه می گویند توزیع ملی در اوایل هفته به اتمام رسیده و واکسیناسیون سریع مانند دیجیتال سازی سوابق بهداشتی انجام شده است.

رئیس جمهور طیب اردوغان به عموم مردم گفت که انتقاد از واکسن Sinovac “Coronavac” را نادیده بگیرند ، در حالی که از سیاستمداران خواست تا از برنامه واکسیناسیون پس از اولین شلیک در آنکارا روز قبل حمایت کنند.

ترکیه ، با 82 میلیون نفر جمعیت ، با تأخیر در آزمایش جدید ، آزمایش تشخیصی مثبتی را انجام داد ، نه در مرحله بیمارستان ، و به 7 در جهان صعود کرد. در حال حاضر 2.36 میلیون مورد تایید تجمعی وجود دارد و تعداد کل مرگ ها 24900 مورد است که در رده هجدهم جهان قرار دارد.

در صورت طبقه بندی در خاورمیانه ، ترکیه بزرگترین کشور مورد تایید در منطقه خواهد بود ، بالاتر از ایران که جمعیت مشابهی دارد. ایران 1.32 میلیون مورد جمعاً تایید شده دارد که یک میلیون کمتر از ترکیه است.

با این حال ، تعداد کشته شدگان 56،600 نفر است ، نهمین در جهان ، که از قایق های ترکیه پیشی می گیرد.

◎ هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *