[ad_1]

به گزارش شفاف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر ، متن بیانیه ستاد حقوق بشر در ایران به مناسبت روز مبارزه با تروریسم و ​​سالروز شهیدان رجایی و باهنر در دفتر نخست وزیری وزیر گروه تروریستی منافقین به شرح زیر است:

“به نام خدا

اتخاذ سیاست ها ، رویکردها و ایده های ابزاری و مفید و برتری آن بر رویکردهای حقوقی ، انسانی و اخلاقی دلیل اصلی نقض حقوق اساسی جامعه بشری و ارتقاء و گسترش سیستماتیک پدیده شوم و بی ثبات کننده صلح و امنیت بین المللی است. و تروریسم

تجربه سودمندی قدرتهای استعماری و سیاستهای ماکیاولیستی آنها در تکمیل آن منجر به ایجاد گروه های تروریستی شد و استفاده از آنها به عنوان ابزاری برای بر هم زدن آرامش و امنیت کشورها و حتی مناطق مختلف جغرافیایی به مکانیزم اصلی مهندسی استعمار مدرن تبدیل شد.

تلاشهای هدفمند برخی از رژیمهای استکباری و ناقضان فاحش حقوق بشر برای ادامه رویکرد سیاسی ، تبعیض آمیز و دوگانه نسبت به پدیده شوم تروریسم ، به ویژه از طریق تأمین مالی و حمایت سیاسی تروریستها ، همراه با عدم مجازات این جنایتکاران ، صلح و امنیت بین المللی. بیشتر از همیشه در خطر است در واقع ، تروریسم یک پدیده بسیار پرهزینه است که در بسیاری از نقاط جهان به دلیل حمایت برخی از کشورهای غربی مدعی حقوق بشر و نفوذ آنها در اداره سازمان های بین المللی افزایش یافته است.

با این منطق بود که ملت ایران به دلیل تلاش برای سرنگونی رژیم غیردموکراتیک و وابسته سابق و استقرار حکومت اسلامی در سال 1978 ، با امتحان استقلال و آزادی مورد استعمار قرار گرفت و یکی از قربانیان شد. در اولین ماههای زندگی توسط رژیمهای آمریکایی ، انگلیسی ، فرانسوی و اسرائیلی.

در این راستا ، ملت ایران مصیبت تلخ کشتار گسترده و وحشیانه گروهک تروریستی منافقین و شهادت و زخمی شدن ده ها هزار نفر از مردم بی گناه ، به ویژه زنان و کودکان در شهرها ، روستاها ، دولت ، جامعه ، ورزش است. ، مذهبی ، دانشگاه ها ، مجلس ، محله ها و تجارت. او در 42 سال گذشته هرگز کار مردم عادی را نبخشیده و فراموش نکرده است. اقدامات وحشیانه ای که انواع مختلفی دارد ، مانند ترور دانشمندان هسته ای ایران و ترور ناجوانمردانه بزرگترین مدافع حقوق بشر ملت و ملت های ایران در منطقه و یک مبارز واقعی علیه تروریسم در همه اشکال آن ، ژنرال قاسم سلیمانی به

برنامه ریزی و سرمایه گذاری بیش از حد توسط حامیان تروریسم ، به ویژه توسط رژیم آمریکا و صهیونیست ها ، ترجمه نهادینه شدن ظرفیت تروریسم به عنوان بخشی م effectiveثر از دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی مدعیان دروغین حقوق بشر است.

واضح است که عدم رویارویی و مجازات یا حمایت ضمنی و صریح از تروریست ها ، چه در ایران و چه در سایر مناطق مشکل دار جهان ، از جمله یمن ، سوریه ، عراق و افغانستان ، باعث گسترش این سرطان در بدن شده است. جامعه بین المللی جامعه بدون در نظر گرفتن مختصات جغرافیایی کشورها ، امنیت بین المللی را در همه اشکال خود تهدید جدی خواهد کرد.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با یادآوری ایران به عنوان قربانی اصلی تروریسم در جهان و تجلیل از همه شهدای تروریسم به ویژه شهید رجایی و شهید باهنر ، رئیس جمهور و نخست وزیر محبوب ایران در سال 1981 ، اعلام می کند:

1. حمایت سیستماتیک رژیم آمریکا و دولتهای غربی از تروریستها و وابستگان آنها در سراسر جهان ، ترجمه ادعاهای دروغین آنها در مبارزه با تروریسم و ​​استفاده ابزاری از این ظرفیت برای رسیدن به اهداف استعماری آنها است.

2- سکوت و انفعال در برابر تروریسم در سراسر جهان و تقسیم تروریسم به خوب و بد ، اصلی ترین ظرفیت برای گسترش تروریسم در تمام نقاط جهان است و هیچ دولت یا ملتی از پیامدهای آن در امان نخواهد بود.

3. دولتها و سازمانهای بین المللی که عمداً در برابر فجیع ترین عملیات تروریستی ایران سکوت کردند و چشم خود را بر کشتن ده ها هزار نفر از مردم بیگناه در ایران در 42 سال گذشته بستند و گاهی به تروریست ها مصونیت ، تابعیت و شهروندی اعطا کردند. به آنها کشور خود را به پناهگاهی امن برای آنها تبدیل کرده اند ، آنها بنیانگذاران اصلی گسترش تروریسم در جهان هستند و مسئولیت بین المللی در قبال هرگونه اقدام یا ترک فعل آنها در این زمینه صریح است و هرگز به پایان نمی رسد.

4. نقض حقوق اساسی ملتها از طریق تروریسم ، از جمله نقض فاحش حق حیات ، سازمانهای بین المللی حقوق بشر را با اتخاذ اقدامات جدی و پیشگیرانه و مبارزه موثر با تروریسم در همه ابعاد آن ، ملزم می کند تا در نهایت نقش م playثری ایفا کنند. در تقویت صلح و امنیت بین Play بین المللی در سراسر جهان.

5- حمله رژیم های تروریستی علیه جنبش های مقاومت مردم و شناسایی فریبنده آنها به عنوان گروه های تروریستی در عصر دسترسی به اطلاعات ادبی فرسوده گران و بی فایده است.

6. امروزه سکوت ، انفعال و ارائه امکانات و تریبون های بین المللی به تروریستها ، علاوه بر مسئولیت دولتها و سازمانهای بین المللی در جهت کمک به اشاعه فرهنگ ترور ، یکی از تهدیدهای اصلی برای صلح و امنیت بین المللی در اطراف است. جهان. اتفاق افتاد. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *