[ad_1]

پیوند_انتخابی
[서울=뉴시스] در هفدهم (به وقت محلی) ، ایالات متحده یک بمب افکن استراتژیک خیابانی B-52H را برای نشان دادن قدرت در ایران بسیج کرد. عکس نشان می دهد هواپیمای B-52H در طی یک تظاهرات مسلحانه در حال دریافت بار هوایی است. (عکس = صفحه اصلی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا ضبط شده) 2021.01.18

[서울=뉴시스] خبرنگار لی ژئو وو = ایالات متحده با کمک بمب افکن استراتژیک دوربرد B-52H تظاهرات مسلحانه ای را در هفدهم (به وقت محلی) در ایران انجام داد. از آن به عنوان پاسخی به آزمایش موشکهای باسیستی سپاه پاسداران ایران (سپاه) که روز قبل به کشتیها شلیک شده بود ، تعبیر شد.

به گفته فرماندهی مرکزی ایالات متحده و آسوشیتدپرس در تاریخ هفدهم ، فرمانده کنت مکنزی جونیور فرماندهی مرکزی در طی روز بیانیه ای صادر کرد و گفت: “خدمه B-52H در این روز با موفقیت در حال گشت زنی در خاورمیانه هستند. این دومین بار در سال جاری است ” “ما راهی برای نشان دادن تعهدات ایالات متحده به امنیت منطقه ای می بینیم.”

“استقرار کوتاه مدت دارایی های استراتژیک بخش مهمی از موقعیت دفاعی ما در این منطقه است.” این یک پیام معمولی را منتقل می کند. ”

فرماندهی مرکزی آمریكا گفت كه فعالیت گشت زنی پنجمین عملیات بمب افكن TF در خاورمیانه در ماههای اخیر است. ایالات متحده برای جلوگیری از حملات تلافی جویانه ایران پیش از ترور قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ، چندین تظاهرات مسلحانه با B-52H برگزار کرده است.

در شانزدهم ، سپاه برای پرتاب موشکهای بالستیک ضد کشتی به اهداف شبیه سازی شده در اقیانوس هند آموزش دید. به گفته تلویزیون دولتی ایران به نقل از AP ​​، دو موشک سپاه شلیک شده از فاصله 1800 کیلومتری به هدفی که به عنوان “کشتی دشمن مجازی” توصیف شده بود برخورد کردند. اپراتور دولتی ایران اطلاعات مربوط به موشک را فاش نکرد.

AP گزارش داد که تنش ها بین ایالات متحده و ایران با پایان یافتن دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حال افزایش است. ایران یک تانکر نفتی کره ای را توقیف کرده و فعالیت های غنی سازی اورانیوم را در نزدیکی سطح سلاح های هسته ای از سر گرفته و ایالات متحده یک فروند B-52H ، ناو هواپیمابر Nimitz و زیردریایی هسته ای جورجیا را به خاورمیانه ارسال کرده است.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.