[ad_1]

مذاکرات برای عادی سازی روابط بین عربستان و اسرائیل پیشرفت کندی است “

پیوند_انتخابی
[워싱턴=AP/뉴시스]ویدئویی از سخنرانی خداحافظی رئیس جمهور آمریکا که دونالد ترامپ از قبل ضبط شده است ، در مانیتور شبکه در اتاق توجیهی کاخ سفید در نوزدهم (به وقت محلی) پخش می شود. پرزیدنت ترامپ گفت ، “من افتخار می کنم که بدون جنگ جدید رئیس جمهور کناره گیری هستم” و گفت ، “من دعا می کنم دولت جدید ایالات متحده را با خیال راحت و سعادت رهبری کند.” 2021.01.20.

[서울=뉴시스] خبرنگار لی جائه وو = شواهدی وجود داشت که رئیس جمهور دونالد ترامپ در تلاش بود روابط بین اسرائیل ، موریتانی و اندونزی را عادی کند. رئیس جمهور ترامپ موافقت کرده است که روابط اسرائیل و خاورمیانه را عادی کند تا نفوذ فزاینده ایران در خاورمیانه محدود شود.

روزنامه تایمز اسرائیل (TOI) گزارش داد که دولت دونالد ترامپ به توافق برای عادی سازی روابط بین اسرائیل ، موریتانی و اندونزی نزدیک بود ، اما حکم باقیمانده ناکافی بود ، به نقل از یک مقام ارشد ناشناس دولت ترامپ در تاریخ 19 ( زمان محلی).

موریتانی به نزدیکترین توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل نزدیک بود و مقامات آمریکایی گفتند که معتقدند می توانند توافق را طی چند هفته پایان دهند.

موریتانی سومین عضو اتحادیه عرب بود که روابط کامل دیپلماتیک خود را با اسرائیل در سال 1999 برقرار کرد ، اما روابط دیپلماتیک را با جنگ غزه در سال 2008-2009 قطع کرد. TOI گفت که موریتانی یک بار پس از سازمان ملل به عنوان کاندیدای اصلی رتبه بندی شد. امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، بحرین ، سودان و مراکش ، زیرا با اسرائیل ارتباط دارد.

مقامات آمریکایی به TOI گفتند که “کشور نامزد بعدی که به احتمال زیاد به” توافق آبراهام (توافق صلح اسرائیل و عرب “) می پیوندد ، اندونزی است” ، و گفتند ، “اگر ترامپ در کار بود ، یا دو ماه ، توافق حاصل شود. ” .

اندونزی با 270 میلیون نفر جمعیت بزرگترین کشور مسلمان جهان است. نماینده ایالات متحده توضیح داد ، این امر اهمیت نمادینی به دولت ترامپ می دهد ، استدلال می کند که درگیری بین اسرائیل و فلسطین نباید مانعی برای صلح بین دولت یهود ، اسلام و جهان عرب باشد.

پیش از این ، جوکو ویدودو ، رئیس جمهور اندونزی به محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفته بود که تا زمان ایجاد کشور فلسطین روابط با اسرائیل را عادی نخواهد کرد.

یک مقام آمریکایی می گوید دولت ترامپ در حال مذاکره “با پیشرفت کمتر” با عربستان سعودی ، یک بومی سنی اسلامی و یک “میانی” با عمان است. وی افزود که گرفتار خواهد شد.

◎ هم اندیشی مطبوعات Newsis [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *