[ad_1]

رسانه های آمریکایی از انتقاد چهار ساله ترامپ خبر دادند
“نادیده گرفتن هنجارها ، ترویج تفرقه و درگیری ، عدم پاسخ به ویروس کرونا”
سندرز “بدترین و خطرناک ترین رئیس جمهور” -پلوسی “لکه آمریکایی”

پیوند_انتخابی
[메릴랜드=AP/뉴시스] روز 23 (به وقت محلی) ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده هنگام سوار شدن به هواپیمای خصوصی نیروی هوایی یک در پایگاه نیروی هوایی اندروز در مریلند ، دست خود را تکان داد. در سمت چپ ، بانوی اول ، خانم ملانیا قرار دارد. 20/12/2020

[서울=뉴시스] خبرنگار شین یونگ برنده شد = رسانه های ایالات متحده در تاریخ 19 (به وقت محلی) ، یک روز قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود ، بررسی های سختی را درباره چهار سال گذشته رئیس جمهور دونالد ترامپ به بیرون درز کردند. وی موفق به انتخاب مجدد نشد ، دو بار در مجلس نمایندگان استیضاح شد و به احتمال زیاد به عنوان رئیس جمهور لیست خواهد شد و دوره خود را با بدترین رتبه تایید به پایان می رساند.

هیل گفت که “برای منتقدان ، پرزیدنت ترامپ فردی منحصر به فرد مخرب بود که به همه هنجارها تهمت زد ، به همه مخالفان توهین کرد و باعث هرج و مرج بزرگی در سراسر کشور شد.”

وي به ويژه خاطرنشان كرد: اين ويژگي ها منجر به بدترين لحظه حمله پارلماني به شوك ششم شد كه تمام جهان را شوكه كرد و او نخستين رئيس جمهوري شد كه دو بار استيضاح شد.

رئیس جمهور ترامپ در دسامبر سال 2019 به دلیل “رسوایی اوکراین” به مجلس نمایندگان راه یافت ، اما در سنا رد شد و موفق شد دوره خود را ادامه دهد. با این حال ، به عنوان ادامه مبارزات سال گذشته علیه انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر ، لایحه استیضاح مجدداً به اتهام تحریک هواداران برای تشویق به شورش های بی سابقه در کنگره در تاریخ (اتهام تحریک جنگ داخلی) ، تبدیل شدن به اولین رئیس جمهور در تاریخ تصویب شد. از ایالات متحده ، دو بار در مجلس نمایندگان سلطنت کرد. این استیضاح در دادگاه استیضاح در سنا است.

رئیس جمهور ترامپ همچنین با کسب 74 میلیون رأی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و سوم ، بیشترین رای را در میان بازندگان داشت. با این حال ، او با بدترین رتبه تأیید بازنشسته شد.

رتبه نهایی رئیس جمهور ترامپ ، که توسط گالوپ در هجدهم اعلام شد ، 34 درصد بود. این 12 درصد نسبت به قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته کمتر بود. در دوره تصدی وی ، میانگین امتیاز تأیید 41.1٪ بوده است. در مقایسه با 59 درصد رئیس جمهور سابق باراک اوباما ، این تفاوت چشمگیری است.

در همان زمان ، وی اولین رئیس جمهوری شد که پس از رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش در سال 1992 موفق به انتخاب مجدد نشد. تنها سه رئیس جمهور که 40 سال دیگر با موفقیت دوباره انتخاب نشده اند جیمی کارتر ، بوش و ترامپ هستند.

هیل آخرین کسى بود که اعتراضات خشونت آمیز رهبران سفیدپوست در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، سیاست بسته شدن مرز ایالات متحده و مکزیک را که هزاران کودک را از والدین آنها جدا کرد و یک ویروس کرونا ویروس جدید که باعث کشته شدن 400000 نفر فقط در ایالات متحده شد توجیه کرد (تاج 19) )) وی ناتوانی در مقابله با شورش های کنگره را ذکر کرد ، وی گفت ، “دوره وی در 20:00 ظهر 20 ام به پایان می رسد ، اما عواقب آن ممکن است چندین سال طول بکشد.”

نیویورک تایمز (نیویورک) گفت: “او همه جا بود. “چهار سال آخر دوران ترامپ توئیت های تکانشی ، اعتراضات گسترده ، مشاهیر عجیب و غریب جدید در سیاست ، دو استیضاح ، یک بحث دیگر و از دست دادن یک دوست بوده است” در مقاله ای با عنوان “آمریکا پس از چهار سال ترامپ خسته شده است”.

وی افزود: “او دیگر رئیس جمهور در تاریخ 20 نخواهد بود.” “ترک او کشوری را ترک خواهد کرد که آن را دچار تفرقه ، وحشتناک و رادیکال می کند.”

دموکرات ها نیز به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند.

سناتور برنی سندرز امروز در توییتر خود نوشت “بدترین و خطرناک ترین روز ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا”. نانسی پلوسی ، رئیس مجلس به MSNBC گفت که “رئیس جمهور ترامپ لکه ای بر روی ایالات متحده است.”

با این حال ، محافظه کار وال استریت ژورنال (WSJ) تأکید کرد که رئیس جمهور ترامپ و دولت ترامپ باید جداگانه ارزیابی شوند.

در آن روز WSJ در سرمقاله ای گفت که “کاستی های جدی شخصیتی رئیس جمهور ترامپ باید از بسیاری از دستاوردهای دولت وی جدا شود”.

◎ اخبار هم اندیشی مطبوعات نیوز [email protected]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *